NOVA POBJEDA KOŠARKAŠA ZADRA
Zadru vrh nakon preokreta
Piše: Kosarka.hr | Objavljeno 14.1.2012 u 21:51.
Iako su u prvoj dionici zaostajali, Zadrani su odličnom trećom četvrtinom (6:23) stigli do slavlja u Slavonskom Brodu i preuzeli vrh ljestvice

KK Zadar Foto: Arhiva

Košarkaši Zadra upisali su na gostovanju u Slavonskom Brodu deveto slavlje sezone i barem privremeno preuzeli vrh ljestvice. Iako su nakon prve dionice bili u minusu sedam koševa (22:15) Zadrani su odličnom trećom dionicom (6:23) slomili otpor domaćina i odnijeli važne bodove. U redovima Zadra nije bilo ozljeđenog Vrbanca, pa je ulogu prvoga strijelca preuzeo Ive Ivanov s 21 košem. Odličan je bio i Krapić (18), dok su domaćine predvodili Živković i Gamma s 11 koševa.

Zadrani susret otvaraju 7:0 serijom koju zakucavanjem okončava Ivanov i domaću klupu nakon minute i pol tjera na minutu odmora. Ista je očito godila Brođanima pa je je nakon Kljajićeve trice domaćin sredinom prve dionice smanjio na - 2 (11:13). To očito nije bilo dovoljno upozorenje Pipanovoj momčadi, pa je domaćin fenomenalnom 11:2 serijom prvu dionicu okončao s + 7 u svoju korist (22:15).

Zadrani su se tražili i u većem dijelu druge četvrtine, zaostajavši pet, šest koševa za domaćinom. No, kako se kraj poluvremena bližio napokon su se našli i serijom 11:0 minutu prije odlaska na odmor pobjegli na + 4 (33:37).

Dobar ritam Zadrana nije prekinut odlaskom na odmor pa nakon Zadnikove trice gosti u 23. minuti prvi puta bježe na dvoznamenkastu prednost (38:49). Domaćin se ni tada nije trgnuo, primivši do kraja treće dionice čak 23 poena uz samo šest postignutih. Gosti su tako prije odlaska u posljednju dionicu pobjegli na + 19 (43:62) i tako riješili pitanje pobjednika. Stečenu prednost Pipanova je momčad do kraja rutinski sačuvala za devetu pobjedu sezone.

Svjetlost - Zadar 58:78 (22:15, 15:24, 6:23, 15:16)

SVJETLOST: Gamma 11, Matuško, Šamija, Šamadan 10, Živković 11, Poščić 7, Kljajić 10, Papac 9, Karlović, Matasović.

ZADAR: Zadnik 8, Smolić, Ivanov 21, Olivari, Vragović 10, Radić, Šango 8, Delaš 3, Ramljak 5, Krapić 18, Batur 5, Kaštropil.