PRVENSTVO HRVATSKE
Juniori Zadra brončani!
Piše: KK Zadar | Objavljeno 11.5.2011 u 1:23.

Marko Ramljak Foto: KK Zadar

Nakon dvije godine posta, juniori Zadra osvojili su medalju na Prvenstvu Hrvatske! Predvođeni sjajnim Markom Ramljakom (21k, 15sk), u utakmici za treće mjesto pobijedili su Svjetost brod rezultatom 91-80.

Zahvaljujući vrlo motiviranom Ramljaku, mladi su se Zadrani rezultatski odlijepili od svojih protivnika već u 1. četvrtini koju su dobili rezultatom 27-17. Prednost Zadrana u nastavku je samo rasla, pogotovo nakon što se Ramljaku pridružili Emilio Banić, Eddi Jurjević i Roko Jurlina.

U 29. minuti Zadrani su već poveli sa točno 20 koševa razlike (71-51), što je značilo da je pitanje pobjednika u potpunosti razriješeno.

Zadrani su se pri kraju utakmice malo opustili, što su Brođani iskoristili da utakmicu dovrše ipak nešto pristojnijim porazom.

KK Svjetlost Brod - KK Zadar 80-91 (17-27, 17-19, 19-25, 27-20)

KK Zadar: Ivanov, Banić 19, Jurjević 18 (12sk), Bučaj, Ramljak 21 (15sk, 4as), Smolić 6, Mišlov, Ljubičić 12, Gjergja, Jurlina 15 (7as, 7sk), Kresoja, Mujagić