Poraz od FMP-a: Zadrani još jednom razočarali navijače
Piše: H.B. | Objavljeno 27.2.2010 u 21:03.

Damir Rančić - još jednom podbacio Foto: Arhiva

Košarkaši Zadra poraženi su u 22. kolu NLB lige od domaćina FMP-a rezultatom 83-81. Iako su Zadrani u posljednjih nekoliko sekundi utakmice imali izgledne prilike za pobjedu, izabranici Danijela Jusupa nisu znali uzeti ono što im je FMP nudio na pladnju – pobjedu, već su upisali 11. ovosezonski poraz u NLB ligi.

Zadrani su odlično otvorili utakmicu te je ubrzo rezultat na semaforu bio 0-12, no košarkaši Vlade Đurovića ubrzo su se vratili u susret te koševima Samardžinskog, kasnije i Čovića došli na samo tri koša zaostatka (14-17). Nakon Ružićevog faula, Samardžinski je pogodio dva bacanja te smanjio na 17-19, no polaganjem Hrvoja Perića, dvaput u nizu Zadar nakon prvih 10 minuta ima prednost od šest koševa, 17-23.

U 14. minuti domaći igrač Branko Lazić dvaput je položio pored nemoćne obrane Zadra i FMP je po prvi put poveo s prednošću od dva koša, 28-26. S druge strane, Rančić je pogodio tricu za 30-29, a Plaisted zabija jedno od dva bacanja. Jeremić je u sljedećoj akciji zabio novu tricu za FMP, a koševima Stefanovića, kasnije i Samardžinskog odlaze na +7, 37-30. Koševima Raduljice i Radetića domaći odlaze na 41-36 (dva koša Ružića i dva pogođena bacanja Cara). Na 41-38 smanjio je Perić nakon dva pogođena bacanja, a posljednje koševe (tricu) u drugoj četvrtini postigao je Stefanović za 44-38.

U trećoj četvrtini Zadar je dao šest više koševa od domaćina (21-15). Evo kako je to izgledalo. Prvo je Stemenković postigao tricu za 47-38, da bi Ružić i Car smanjili na 47-42. Koševima Čovića i Raduljice domaći odlaze na 51-42. Nakon zakucavanja Plaisteda, Stipčević i Rančić zabijaju trice za Zadar i rezultat je opet neizvjestan, Zadar ima samo jedan koš zaostatka (51-50). Stemenković zabija još jednu tricu, no Ružić mu uzvraća istom mjerom (54-53). Koševima Ružića i Perića Zadar je otišao na +2 (55-57). Koševima Raduljice i Rančića pretposljednja četvrtina završila je rezultatom 59-59.

I posljednja četvrtina pružila je neizvjestan dvoboj, pa se tako sve do posljednje sekunde nije znalo tko će odnijeti novu pobjedu. U posljednjoj minuti Rančić je pogodio tricu za smanjenje od samo jednog koša razlike (78-77). Zatim je Jeremić pogodio jedno bacanje za 79-77. Isti igrač nakon faula Roka Stipčevića pogađa nova dva bacanja za 81-77, a Ružić polaganjem smanjuje na 81-79. Tada Car radi faul nad Jeremićem koji pogađa jedno od dva bacanja Zadrani su izborili nova dva bacanja (faul Čovića) te Stipčević pogađa oba bacanja za novo smanjenje, 82-81. Ostalo je samo nekoliko sekundi do kraja, Stipčeviću loptu doslovno poklanja Čović, no Rančić sa samo nekoliko metara od koša uspijeva promašiti zicer, pokušao je i Perić, no lopta jednostavno nije htjela u FMP-ov obruč. Loptu je uhvatio Čović koji nakon prekršaja Zadra pogađa jedno bacanje…
Nakon toga začula se sirena koja je označila kraj utakmice i definitivni oproštaj Zadra od Final Foura NLB lige...

KK Fmp – KK Zadar 83-81 (17-23, 27-15, 15-21, 24-22)

KK Fmp: Čović 16 (6 asist.), Stefanović 5, P. Stamenković S.Stamenković, Lazić 4, Raduljica 18 (7 skok.), Musli, Kesić, Jeremić 20, Samardžiski 11(9 skok.), Radetić 4, Milutinović.

KK Zadar: Rančić 11, Perić 10 (6 skok.), Stipčević 14, Batur, Šarlija, Marčinković, Ružić 19 (10 skok.), Bilan 7 (7 skok.), Morović 4, Car 10, Škifić, Plaisted 6.