Kvalifikacije za EL, juniori: Himki uzeo ponuđeno
Piše: Hrvoje Bajlo | Objavljeno 18.2.2010 u 23:32.

Juniori Zadra - još jednom poraženi Foto: KKZD

Mladi košarkaši Zadra dvaput su poraženi u jednom danu. Nakon jutrošnjeg debakla protiv Barking Abbey-a (86-64), igrači pod vodstvom Roka Giergije uspjeli su ispustiti prednost od čak 15 koševa te u konačnici, bez ispucanog šuta na koš u posljednjoj minuti – sve prosuti!

Zadrani su dobro krenuli u susret preko Jurjevića i danas odličnog Bučaja (double-double učinak, 18 koševa i 10 skokova!). Sve do 37. minute su Zadrani održavali teško stečenu prednost, no u konačnici su sve ipak uspjeli prosuti. Podatak kako Zadrani u posljednjoj minuti nisu niti jednom uputili šut prema košu Himkija je nevjerojatan, s obzirom na dobru igru Zadrana kroz cijelu utakmicu. U konačnici, Himki je slavio rezultatom 79-80, a ovim porazom Zadrani su ostali prikovani za dno tablice.