Poklekli u posljednjim trenucima: Unics slavio, Zadar popodne za treće mjesto
Piše: Hrvoje Bajlo | Objavljeno 17.9.2009 u 23:24.

Damir Rančić Foto: Arhiva (ZDS)

Košarkaši Zadra poraženi su danas u polufinalu turnira koji se održava u Velikoj Gorici, od ruskog Unics Kazana rezultatom 72-69. Iako se činilo kako su Zadrani dobro otvorili susret, prvi dio prve četvrtine održali su u plusu da bi pred sam kraj četvrtine potpuno pali te se u drugu četvrtinu ušlo s rezultatom 24-14 za Ruse.

Zadrani se tada 'skupljaju' te dolaze nekoliko puta do izjednačenja, a do kraja prvog poluvremena uspjeli su održati neriješen rezultat, 35-35. Za istaknuti je i kako je u redovima Zadra posebno raspoložen još jednom bio Marko Car koji je pogađao sa svih mogućih pozicija, pa čak i s centra!

Do kraja treće četvrtine Zadar se održavao u egalu s Rusima, no u posljednjoj sekundi utakmice, zadarski šuter Damir Rančić koji nije imao svoju večer (1/9 šut za 3!), promašio je tricu za produžetak tako da će Zadrani sutra utakmicu za treće mjesto odigrati protiv Velike Gorice koja je danas u prvoj polufinalnoj utakmici poražena od momčadi Cedevite.

Za istaknuti je također podatak kako se Hrvoje Perić danas nije upisao u strijelce, a Pavle Marčinković koji je u prosjeku, do dolaska Vladimera Boise igrao i pod dvadesetak minuta - danas na terenu proveo svega dvije minute.

UNICS - ZADAR 72-69 (24-14, 11-21, 21-24, 16-10)

UNICS KAZAN: Zamansky 12, Kuzyakin 12, Samoylenko 3, Stombergas, Veremeenko 11, Amirkhanov 7, Likholitov 6, Nazmiyev 3, Yurchyk, Zvarykin 18.

Trener: Vladimir Homitchus.

ZADAR: Rančić 4 (1/9 za tri), Perić, Stipčević 6 (0/3 za tri, 7sk, 3as), Škifić 9 (15min, 1/2 za dva, 2/3 za tri), Batur, Car 22 (2/3 za dva, 4/7 za tri, 6/6 sl.bacanja, 3sk, 6il), Marčinković (2 min), Downs 4 (15 min, 2/2 za dva, 0/3 za tri, 4sk, 4il), Šarlija, Ružić 18 (6/9 za dva, 6/7 sl.bacanja, 6sk), Boisa 6, Plaisted (7 min, 3sk).

Trener: Zmago Sagadin.

Statistika: Roman Morović