Zadrani slavili i četvrti put u nizu, HKK Široki - KK Zadar 91-99
Piše: KKZadar.NET | Objavljeno 4.9.2009 u 10:03.

Nakon prve tri pripremne utakmice i pobjede nad Rogaškom i Polytechnikom na pripremama u Rogaškoj Slatini, te pobjede nad Zlatorogom u Karlovcu, košarkaši Zadra i danas su, po četvrti put za redom slavili. Današnji protivnik Zadra bila je domaća momčad HKK Široki, a izabranici Zmage Sagadina u konačnici su zasluženo pobijedili rezultatom 99-91.
Najbolji u redovima Zadra bio je Rok Stipčević sa 18 postignutih koševa, Perić je dodao 15, a Ružić 14.

Za istaknuti je i to kako je Tomislav Ružić imao 8 skokova, a Hrvoje Perić 7 asistencija.

Početna petorka Zadra: Stipčević, Car, Marčinković, Perić, Ružić

HKK Široki – KK Zadar 91-99

KK Zadar: Stipčević 18, Prostran 2, Rančić 12, Car 13, Perić 15, Downs 13, Marčinković 4, Škifić 2, Šarlija, Ružić 14, Plaisted 6.

PRVA ČETVRTINA

Prve koševe za Zadar, već u 20. Sekundi upisao je Stipčević koji pogađa za 2-0, a nakon iznuđenog faula, Marčinković pogađa jedno od dva bacanja. Pri rezultatu 5-0 za Zadar, Hrvoje Perić radi faul nad Jurom Ružićem koji s dva bacanja smanjuje na 5-2. U sljedećem napadu na 7-2 povisuje Hrvoje Perić lijepim prodorom i polaganjem. Na 7-4 smanjio je Grgat, a Perić, koji prilikom šuta na koš iznuđuje faul, ubacuje jedno od dva bacanja za 8-4. 10-4 Perić 10-7 20 br. 12-7 Perić koji pogađa i dodatno bacanje za 13-7. Na 13-9 smanjio je Grgat koji pogađa i dodatno bacanje za 13-10. Na 16-10 povisio je Stipčević svojom prvom tricom na utakmici, a Perić nakon iznuđenog faula pogađa za 18-10. Na 20-10 povisio je Marko Car, a svoje prve koševe na utakmici, za goste, upisuje Jure Ružić - 20-12. Na 22-12 povisio je Plaisted, a Car postiže koš za 24-12. Na 24-15 smanjio je igrač Širokog, Puljko, a još jedan u nizu koševa postiže i amerikanac Mason, 24-17. Jure Ružić nakon faula Škifića pogađa oba bacanja za 24-19. 26-19 plaisted. Grgat 26-21 plus dodatno bacanje za 26-22. Downs 28-22. Puljko 28-24.

DRUGA ČETVRTINA

Drugu četvrtinu bolje otvaraju domaćini koji preko Puljkove trice smanjuju na 28-27. Na 30-27 podigao je Downs, a u sljedećem napadu Široki još jednom zabija, točnije, Siriščević postiže koš za prvo izjednačenje, 30-30. Do prvog vodstva u utakmici Široki je došao tricom Mileković koji pogađa za 33-30 za domaće. Isti igrač postiže još jedan pogodak i Široki 5 minuta prije prvog poluvremena ima prednost od 5 koševa, 35-30. Nakon od serije od 5-0, Škifić smanjuje na 35-32 za Široki. Na 35-34 smanjio je Marko Car koji u padu pogađa, no iako je bio fauliran, prekršaj nije suđen. Nakon kratkog vodstva domaćina, Stipčević pogađa za novo vodstvo Zadra, 36-35, a Ružić na asistenciju Perića pogađa koš i dodatno bacanje za 39-35. Na 39-37 smanjio je Špralja, a tricu Zadrana za 37-42 postiže Marčinković. Stipčević povisuje na 44-37 nakon iznuđenog faula te pogođena dva bacanja. Špralja još jednom probija pod košem i zabija na 39-44 te promašuje dodatno bacanje. Na 47-41 povisio je Tomislav Ružić, tricom, a do kraja poluvremena Mason za domaće zabija 4 koša. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 47-45 za Zadar.

TREĆA ČETVRTINA

U trećoj dionici, prve koševe za Zadar upisuje Marko Car koji postiže koš u padu za 49-45. NA 49-48 smanjuje Siriščević, tricom, a istom mjerom mu uzvraća Stipčević koji pogađa za 52-48. Na 52-51 smanjio je još jednom tricom Milekovič, a seriju trica nastavio je i Tomislav Ružić koji pogađa za 55-51. Mason za domaće smanjuje na 55-53, a novu tricu upisuje i Marko Car. Na 58-55 smanjio je Siriščević, dok Tomislav Ružić polaže za 60-55. Na 60-57 smanjio je Planinić, a isti igrač postiže koš za 60- 60. Na 62-60 za Zadar povisio je Tomislav Ružić, Mason s druge strane izjednačava na 62-62. Na 64-62 za Zadar povisio je Downs, a na 64-64 izjednačuje domaći igrač Puljko. Na 64-66 za Zadar povisio je Tomislav Ružić. Damir Rančić postiže tricu za 69-64, a s druge strane Bilovac mu vraća istom mjerom, zabija i on tricu za 69-67. Rančić postiže još jednu tricu za redom za vodstvo Zadra od 72-67, te ubacuje dodatno bacanje za 73-67. Na 75-67 povisio je Prostran, Rančić krade loptu i asistira za koš. Desetak sekundi prije kraja četvrtine Rančić i Downs rade Alley-Up te Downs zakucava za 67-77. Puljko je za kraj treće četvrtine smanjio na 69-77.

ČETVRTA ČETVRTINA

Zadrani su tricom otvorili posljednju četvrtinu preko Downsa koji podiže vodstvo Zadra na 80-69. Perić postiže novi koš za 82-69. Grgat smanjuje na 82-71, a Downs zakucava za 84-71. Grgat smanjuje na 74-84 košem. Isti igrač u sljedećem napadu pogađa za 75-84. Plaisted za Zadar postiže koš za 75-86, a Mason smanjuje na 77-86. Rančić pogađa tricu za 77-89, a još jednu tricu u nizu postiže i Hrvoje Perić. Zadar 5 minuta prije kraja ima prednost od 15 koševa razlike, 92-77. Za domaće, poprilično aktivni Puljko postiže novi koš za 79-92. Grgat nakon prekršaja smanjuje na 81-92. Na 83-92 smanjio je i Mason koji pogađa dva bacanja. Na 85-93 smanjio je Jure Ružić, a Car dvije minute prije kraja podtiže koš za 95-85. Na 95-87 smanjio je Mileković. Jure Ružić tridesetak sekundi prije kraj pogađa za 89-95. Stipčević se probija sam pod koš te zabija za 89-97. Pretposljednji koš na utakmici postiže amerikanac Mason za 97-91, a Stipčević postiže posljednji za konačnih Široki – Zadar 91-99.

Na današnjoj utakmici nisu nastupili Marino Šarlija i Ivan Batur.