Stipe Filipi osvojio Kup Hrvatske, Josip Miočić treći
Piše: ZDS | Objavljeno 2.9.2009 u 10:54.

U nedjelju je vožena posljednja utrka za Kup Hrvatske u Skradinu.

Na startu Kadetske (do 17 god) utrke je bilo 45 vozača iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Češke i BiH-a. Na polovici utrke, bijeg od pet vozača inicirao je Stipe Filipi vozač BK Sv. Donat, njega su pratili dva talijanska, te po jedan češki i slovenski vozač, dok su Bartol Novak i Josip Miočić kontrolirali grupu.

U završnom šprintu Stipe Filipi je osvojio 5 mjesto, ali je bio prvi od hrvatskih vozača te tako potvrdio uvjerljivu povjedu u Hrvatskom Kupu sa 6 od 7 pobjeđenih utrka.

Josip Miočić je na cilj usao kao 19, ali i kao 4 Hrvat, te je s tim potvrdio 3 mjesto u Kupu Hrvatske. Bartol Novak je kroz cilj prošao 20, te 5 Hrvat, Ukupno 4 u Kupu Hrvatske.

U kategoriji Juniora (do 19 god) na stazi gudoj 75 km, u konkurenciji 40 vozača, Startao je i Mateo Marić
koji je prošao kroz cilj kao 12.

Od Hrvatskih vozača je bio 8, te je ukupno zauzeo 5 mjesto u Kupu Hrvatske.

U kategoriji Početnika A (do 15), na stazi dugoj 25km, vozili su novi vozači BK Sv. Donat, Mario Perović
te Toni Petani. U konkurenciji 65 vozača, Perović je osvojio 26 mjesto dok je Petani bio 41.

Na istoj utrci startao je i Roko Vukić u kategoriji Početnika B (do 13 god), te je osvojio odlično 6 mjesto.
Odlazak na ovu utrku sponzorirao je caffe bar "Zara", iza stare Tehničke škole.

Sljedeći tjedan zadarske bicikliste očekuje utrka Trst - Udine, te čekujemo dobre rezultate iz Italije.