BK Svedi Donat: Bartol Novak treći na Učkoj!
Piše: ZDS | Objavljeno 14.6.2009 u 11:29.

Bartol Novak Foto: ZDS

Biciklisti Sv. Donat su u subotu nastupili na Brdskom prvenstvu Hrvatske koje se tradicionalno održava na Učkoj.
Kadeti su vozili stazu od Veprinca do vrha Učke dugu 7 km s prosječnim usponom od 12%.

Od samog početka utrke izdvojila se grupa od 4 vozača u kojij su bili i dva zadranina, Bartol Novak i Stipe Filipi.
Zadnjih 500m Bartol se odvaja s dvojicom vozaca te u završnom šprintu osvaja 3 mjesto, dok Stipe Filipi osvojio 4 mjesto.
U sljedečoj skupini vozača dolazi Josip Miočić koji u šprintu osvaja 7 mjesto.
Bartolu je ovo prva sezona te smo veoma zadovoljni njegovim napretkom.
Novak je s ovim 3. mjestom potvrdio ulazak u reprezentaciju Hrvatske (do 17 god), dok su Stipe Filipi i Josip Miočić to osigurali prijašnjim rezultatima.
I treba naglasiti da u kadetskom (do 17god) uzrastu u poretku KUPA Hrvatske, zadarski reprezentativci drže prva tri mjesta.

Na istoj stazi za BK. Sv. Donat nastupila je Antonia Stipaničev koja je u kategoriji Žena osvojila odlično 5 mjesto.

Juniori su vozili od Rijeke (Costabella) do vrha Učke u dužini 21km.
Hrvatski juniorski reprezentativac, te član BK. Sv. Donat, Mateo Marić uz probleme s biciklom, te nakon pada osvojio je 10 mjesto.

Sljedeći vikend zadarske bicikliste očekuje utrka za KUP Hrvatske koja se vozi u Dubravi u Zagrebu.