VIDEO - Zadar rutinirano do prve polufinalne pobjede
Piše: Hrvoje Bajlo | Objavljeno 19.5.2009 u 20:30.

Damir Rančić Foto: Arhiva (ZDS)

Košarkaši Zadra slavili su u prvoj polufinalnoj utakmici u Ligi za prvaka protiv momčadi Zagreba 89-67.

Nakon početnih koševa Ružića i Tomića, Stipčević postiže prvu tricu za 5-2.Nakon koša Simona, a zatim i Štimca, gosti dolaze do prvog vodstva na utakmici (5-6). Pri rezultatu 9-10 za Zagreb Zadrani ubacuju dvije trice, prvu Boisa, a zatim i Car za vodstvo Zadra 15-10. Na 17-10 povisio je Hrvoje Perić, a Zagreb radi mini seriju od 5-0. Prvo Mulaomerović postiže tricu, a zatim Tomić polaže za 17-15. Rančić postiže svoju prvu tricu na utakmici za 20-17, što je ujedno bio i rezultat na kraju prve četvrtine.

Drugu četvrtinu otvorio je Jere Macura koji zakucava za 22-17,a Zagreb smanjuje preko Tomića i Simona na 22-21. Pri rezultatu 24-21 za Zadar Mulaomerović postiže tricu za izjednačenje, a Rančić mu uzvraća istom mjerom, tricom za vodstvo Zadra tri razlike. Na 27-27 izjednačio je Simon, također tricom, a Perić i Rančić postižu koševe za + 4 Zadra. Novu tricu postigao je Damir Rančić, a Zadar 2 minute i 43 sekunde prije kraja prvog poluvremena vodi 7 koševa razlike (34-27). Još jednu, drugu za redom tricu postiže raspoloženi Damir Rančić za 37-27. Minutu prije odlaska na poluvrijeme, Juby Johnson atraktivno zakucava za 42-12 te diže euforičnu publiku na noge. Četiri sekunde prije odlaska na veliki odmor .

U trećoj dionici prvi koš postiže Ružić, a pri rezultatu 50-34 tricu daje i Rok Stipčeivć. Zagreb smanjuje preko Štimca. Rok postiže za dva, a Johnson pogađa tricu za 55-37. Pri rezultatu 57-39 Johnson postiže još jednu tricu i vodstvo Zadra od 21 koš razlike. Mravi preko Mulaomerovića smanjuju na 60-42, no Rančić ubrzo postiže još jednu tricu za 63-42. Na 65-42 povisio je Gečevski, a nakon Tomićevog smanjenja na 65-44 Zadrani opet preko Gečevskog dolaze u vodstvo, ovaj put od 23 koša razlike (67-44). U sljedećem napadu, na odličnu asistenciju Todora Gečevskog, Ružić atraktivno zakucava za 69-44. Na 69-45 smanjio je Žorić koji pogađa jedno od dva bacanja. Juby Johnson pogađa oba bacanja, a Ružić neometan polaže za
73-47.

Posljednju četvrtinu susreta bolje otvaraju Zadrani koji rade seriju 9-3 koševima Ružića (5 koševa, jedna dvica, jedna trica) te košem Johnsona. Na 82-54 smanjili su Krstić i Vladović koji postižu svaki po koš. Na 82-57 smanjio je Tomić koji nakon postiže koš te pogađa dodatno bacanje. Krstić je smanjio na 82-59 košem za dva. Na 81-61 smanjio je Tomić koji pogađa oba slobodna bacanja. Oba slobodna bacanja pogodio je i Gečevski (84-63). Na 87-63 povisio je Marko Car. Konačan rezultat na kraju utakmice bio je 89-67 za Zadar.