Zadar na krilima odličnog dvojca Boisa - Gečevski slavio u Šibeniku 73-107
Piše: Hrvoje Bajlo | Objavljeno 16.5.2009 u 20:41.

Vladimer Boisa Foto: Filip Brala (Arhiva, ZDS)

Košarkaši Zadra danas su na Baldekinu slavili u 14. kolu A1 Lige za prvaka protiv domaćina Šibenika rezultatom 73-107. Najbolji u redovima Zadra bio je fenomenalni Vladimer Boisa (šut za tri 3/5, za dva 6/7) koji je za 24 minute na parketu postigao 25 koševa.

Slijedi ga jednako dobar, kapetan Zadra Todor Gečevsko koji je za 22 minute na parketu upisao 24 koša (šut za tri 3/5, za dva 6/8). Rančić je postigao 14 koševa, a Stipčević i Ružić po 10. U redovima Šibenika najbolji je bio Miro Bilan sa 22 postignuta koša. Bilobrk je upisao 17, a nekadašnji igrač Zadra, Mario Filipović – 17.

Uoči doigravanja, još jedna prilika mladima

Također, valja napomenuti kako je zadarski strateg Zmago Sagadin i ovaj put priliku dao Pavlu Marčinkoviću i Danielu Popoviću. Marčinković je na parketu proveo 5 minuta, a Popović 4.

Tijek prijenosa uživo

PRVA ČETVRTINA

Prvu četvrtinu otvorio je Vladimer Boisa koji nakon faula Vukičevića pogađa jedno od dva bacanja. Mini seriju od 4-0 radi bivši igrač Zadra Mario Filipović, dok Ružić smanjuje na 4-3. Pri rezultatu 6-3 za Šibenik prvu od tri trice u nizu pogodio je raspoloženi Boisa. Johnson je u sljedećem napadu lagano položio za 6-8 i prvo vodstvo Zadra na utakmici, a Boisa još jednom pogađa tricu.

Na 10-11 smanjio je Miro Bilan, a još jednu tricu postiže Boisa (10-14). Pri rezultatu 12-16 za Zadar Mario Filipović postiže još jedan koš za domaće, isto čini i Marko Matulja koji izjednačava na 16-16. Na 16-19 povisio je Damir Rančić koji pogađa svoju prvu tricu. Tada Hrvoje Perić radi faul na Bilobrku koji je pokušao šutnuti tricu. Bilobrk je sva tri puta bio precizan sa linije slobodnih bacanja i rezultat je opet izjednačen (19-19). Na 19-23 povisio je Ružić, a Perić još jednom radi identičan prekršaj na Bilobrku koji pogađa oba bacanja. Gečevski daje tricu i koš u sljedećem napadu, a Bilan polaže za 23-26.

DRUGA ČETVRTINA

Drugu četvrtinu dobro otvaraju Zadrani serijom od 6-0 (Boisa dva puta za dva i Car jedno slobodno bacanje), a Bilobrk pogađa novu tricu za domaće. Odlični Vladimer Boisa još jednom polaže za 26-35. Nakon minute odmora Ante Bilobrk postiže svoj deveti koš i 27. za Šibenik (27-35). Rančić je pokušao za tri, no promašuje, ali na loptu odlično nalijeće Gečevski koji zakucava. Boisa u sljedećem napadu daje koš i pogađa dodatno bacanje za 27-40.

Miro Bilan još jednom zakucava, a Gečevski pogađa jedno od dva bacanja za 29-41. Rančić pogađa tricu za 29-44. Todor Gečevski pogaša tricu , a Maleš smanjuje na 32-47, a prvu tricu na utakmici pogađa Juby Johnson (50-32). Miro Bilan postiže novi koš + dodatno bacanje (50-35). Rančić postiže novu tricu za 53-35. Četvrtu uzastopnu tricu postižu Zadrani preko Roka Stipčevića 56-37. Novu tricu za domaće pogađa Filipović koji smanjuje na 56-40. Todor Gečevski postiže novu tricu, a na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 59-41.

TREĆA ČETVRTINA

Prve koševe u trećoj četvrtini postiže raspoloženi Boisa koji prvo polaže uz faul te pogađa dodatno bacanje (41-62). Marko Car u sljedećoj akciju zakucava te pogađa uz faul koji na njemu radi Matulja. Car pogađa i dodatno bacanje za 41-64. Filipović polaže, no faulira ga Stipčević, ali i polaže dodatno bacanje za 44-65. Bilobrk pogađa još jednu tricu za 47-65, a trener Zadra Zmago Sagadin zove minutu odmora. Na 49-65 smanjuje Miro Bilan koji lako poentira preko Gečevskog, a Stipčević u sljedećem napadu pogađa za 49-67. Na 52-67 smanjuje odlično raspoloženi Bilobrk koji pogađa još jednu, svoju treću tricu na utakmici (3/3 trice).

Pri rezultatu 52-68 za Zadar Rok Stipčević pogađa novu tricu za Zadrane, a svoj 16. koš na utakmici ubacuje Miro Bilan (54-71). Ružić i Gečevski postižu četiri koša za redom, a svoj prvi koš na utakmici, u 26. minuti upisuje Hrvoje Perić (54-77). Mario Filipović polaže za 56-77, a Gečevski nakon faula Vukičevića pogađa oba slobodna bacanja (56-79). Nakon faula Bilobrka nad Rančićem, zadarski šuter prvo slobodno bacanje promašuje, no pogađa drugo (56-80). Kod rezultata 57-80 za Zadar, Rančić polaže, a istom mjerom vraća mu mladi Nikola Došen koji postavlja, za treću četvrtinu konačnih 59-82.

ČETVRTA ČETVRTINA

Posljednju dionicu susreta otvorili su Zadrani serijom 10-0 za vodstvo 59-92 koševima Ružića (4), Rančića (2), Stipčevića (2) i Boise (2). Prvi koš u posljednjoj dionici za Šibenčane postigao je Vukićević (61-92). Petu, isključujuću osobnu dobio je Bilobrk koji je do isključujuće osobne postigao 17 koševa uz šut za tri 3-3. Petar Maleš smanjio je na 63-94, a Todor Gečevski još jednom polaže za 63-96.

Iz igre izlazi Tome Ružić, a u igru ulazi mladi igrač Zadra Pavle Marčinković. Johnson polaže za 63-98 te pogađa dodatno slobodno bacanje. Kod rezultata 64-99 polaže za 64-101, a Hrvoje Perić u sljedećem napadu efektno zakucava za 64-103. Iz igre izlazi Gečevski, a svoju priliku dobio je mladi igrač Zadra Danijel Popović.

U sljedećem napadu, Bilan smanjuje na 66-103. Marčinković odlično asistira Hrvoju Periću koji zakucava za 66-105, a Bilan s druge strane pogađa za 68-105. Perić još jednom pogađa za Zadar, a Bilan smanjuje na 70-107. Posljednji koš tj. tricu na utakmici postigao je Alen Bura za konačnih Šibenik – Zadar 73-107.

KK Šibenik - KK Zadar 73-107

KK ŠIBENIK: Filipović 14, Maleš 5, Matulja 2, Bilan 22, Bura 3, Došen 2, Bilobrk 17, Rončević, Vukičević 8, Vrlika, Rubelj, Sirko.

KK ZADAR: Stipčević 10, Car 8, Perić 8, Marčinković, Popović, Boisa 25, Johnson 8, Ružić 10, Rančić 14, Olivari, Gečevski 24.