Piše: Hrvoje Bajlo | Objavljeno 13.5.2009 u 20:03.

Tome Ružić Foto: ZadarSport (arhiva)

FOTO GALERIJU S UTAKMICE MOŽETE POGLEDATI OVDJE!

Košarkaši Zadra slavili su danas pred tristotinjak gledatelja u Krešinom domu u 13. kolu Lige za prvaka protiv momčadi Cedevite rezultatom 102:83. Najbolji u redovima Zadra bio je Tome Ružić sa 20 postignutih pogodaka, 18 je dodao Gečevski, a Stipčević 15. Kod Cedevite je posebno raspoložen i motiviran bio Garnett koji je igrao svega 11 minuta, a postigao je 19 koševa, od čega pet trica.

Garnett je odlično prihvaćen i od strane zadarske publike koja mu je skandirala gotovo za svaki postignuti koš. Priliku je zadnje tri minute dobio i Pavle Marčinković koji je postigao 6 koševa, a svoje minute upisao je i mladi Danijel Popović.

Košarkaši Zadra susret su otvorili serijom 5-0. Prve koševe za domaće upisao je Ružić koji pogađa dvicu, a nakon njega Stipčević daje tricu. Prvi koš za goste postigao je Novačić, a Zadar nakon toga radi seriju od 6-0. Kod rezultata 18-8 za Zadar Rančić postiže tricu, a s druge strane Čolak smanjuje na 21-10. Na 26-12 povisio je Vladimer Boisa koji pogađa tricu, a Ružić i Čolak pogađaju svatko sa svoje strane. U strijelce se upisao i Todor Gečevski, a rezultat na kraju četvrtine bio je 32-19 za bolje i raspoloženije Zadrane.

Drugu četvrtinu otvorio je Todor Gečevski koji pogađa za 34-19. S druge strane, Kaštropil pogađa četiri koša za redom. Kod rezultata 36-23 za Zadar Bradley pogađa jedan, a Kovačević drugi koš za 36-27. Na 38-27 povisio je Perić, a Kovačević smanjuje na 38-30. Dva bacanja zatim pogađa Boisa, a Car postiže tricu za 43-30. Na 43-32 smanjuje Kaštropil, a Rančić nakon dosuđene tehničke pogreške Parezanoviću pogađa samo jedno od dva bacanja (44-32). Novu tricu za Zadrane postiže Rok Stipčević, a Bradley mu uzvraća istom mjerom. Na 50-35 povisuje kapetan Zadra Todor Gečevski koji također pogađa tricu za 50-35. Minutu prije kraja prvog poluvremena Marko Car pogađa jedno od dva bacanja, a Cummings s druge strane daje koš za 51-37. Do kraja četvrtine Stipčević je pogodio dva bacanja, a u posljednjoj sekundi Todor Gečevski pogađa tricu za 56-37.

Treću četvrtinu otvorio je Kovačević koji postiže koš za 56-39, a u prvih 5 minuta treće četvrtine Zadar je dao samo dva koša, i to oba preko Tome Ružića. Kod rezultata 60-44, novu tricu pogađa Damir Rančić. Kovačević daje koš za 63-46. Zadar tada radi seriju 8-0, a u strijelce su se upisali Rok Stipčević (trica), Marko Car, Tome Ružić koji pogađa jedno od dva bacanja te Todor Gečevski koji postiže koš za 71-46. Tomeljak je dao koš za 71-48, a Tomeljak pogađa dva bacanja za 71-50. Posljednji koš u trećoj četvrtini postigao je Petrović (71-52).

Posljednju četvrtinu otvorio je bivši igrač Zadra Marlon Garnett koji postiže koš za 71-54. Na 71-54 smanjio je Todor Gečevski. Kod rezultata 75-56 tricu postiže Marlon Garnett, a već u sljedećoj akciji Garnett je opet strijelac za Cedevitu. Tricu za 78-61 postiže raspoloženi Rančić, a istom mjerum mu uzvraća također raspoloženi i dodatno motivirani Marlon Garnett koji pogađa za 78-64. Još jednu tricu dao je Rančić, a s druge strane, također, Garnett (81-67). Nakon što je Marlon Garnett faulirao Damira Rančića na šutu za tri, ovaj pogađa samo jedno od tri bacanja (82-67). Na 84-67 povisio je Rok Stipčević. Do kraja utakmice Zadar je zadržao visoku prednost, a priliku je zadnje tri minute dobio i mladi talentirani igrač Zadra Pavle Marčinković koji postiže koš za 96-77.

Na 96-80 novom tricom smanjuje Garnett, a u igru ulazi i mladi igrač Danijel Popović. Juby Johnson postiže koš za 96-80. Na 100-80 povisio je Marčinković, a strijelac za 102-80 bio je također Marčinković. Zadnji koš (tricu) na utakmici postigao je 102-83 Garnett koji postiže svoju petu tricu.