NK Zadar: Bod kadeta i poraz juniora u Rijeci
Piše: NK Zadar | Objavljeno 8.5.2009 u 2:05.

NK Zadar - kadeti Foto: ZadarSport (Arhiva)

Kadeti NK Zadar nastavljaju sa vrlo dobrim igrama. U sklopu unaprijed odigrane utakmice 33. kola 1. HNL mladih Zadrovi kadeti odigrali su 1-1 na gostovanju u Rijeci, dok su juniori poraženi sa 4-1.

Kadete Zadra protiv trenutno drugoplasirane Rijeke u vodstvo je u 6. minuti udarcem iz slobodnog udarca doveo Šimurina, a konačnih 1-1 u 19. minuti nakon kontranapada postavio je Čulina. Zadar je zadnjih 25 minuta igrao sa igračem manje, isključen je Bašić.

Juniori su izgubili 4-1, s tim da je već u 22. minuti bilo 3-0. Jedini gol za momčad Jole Butića postigao je Ivković.

Kadeti

RIJEKA – ZADAR 1-1

Rijeka. Stadion Kantrida.
Gledatelja: 150.
Sudac: Aleksandar Grah (Cerovlje). Pomoćnici: Vučkov i Gezela (Rijeka).

RIJEKA: Raspor, Nemetz, Polić, Osmanbegović, M. Batković, Tolić (58. Burazov), Živulić, Jović, Mance (52. Marić), Čulina, Miloš (70. S. Datković). Trener: Đani Laser.

ZADAR: Perinić, Zanki, Torbarina, Bašić, Šimurina, Bilaver (79. Melada), Lisica (60. Šarić), Begonja, Sarić, Šišak, Anić (80. Maričić). Trener: Marko Pinčić.
Strijelci: 0-1 Šimurina (6.), 1-1 Čulina (19).
Crveni karton: Bašić (54.)

Igrač utakmice: Ante Sarić (Zadar).

Juniori

RIJEKA- ZADAR 4-1

Gledatelja: 100.
Sudac: Domagoj Vukov (Rijeka). Pomoćnici: Grah (Cerovlje) i Gezela (Rijeka).

RIJEKA: Torbarina, Šneler, Mehić, Glavaš (73. Rupčić), Grabeljić, Simonović, Bjelić (53. Majer), Vulić (57. Matijević), Tepšić (86. Zdrilić), Krešić, Bjelanović (87. Matovina). Trener: Danko Mateljan.

ZADAR: Jurjević, Lazarevski, Šare, Jerbić, Jakelić, Tičak, Vasilj (57. Jurlina), Ivković (73. Grabenal), Stojanov (80. Nikpalj), Čačić, Srzentić. Trener: Josip Butić.
Strijelci: 1-0 Tepšić (7.), 2-0 Bjelanović (16.), 3-0 Bjelić (22.), 3-1 Ivković (26. ), 4-1 Rupčić (90.).