Briljantni Tome Ružić za pobjedu Zadra u Gospinom polju
Piše: ZDS | Objavljeno 3.5.2009 u 21:39.

Tome Ružić Foto: ZDS (arhiva)

Košarkaši Zadra danas su u Gospinom polju svladali momčad Dubrovnika rezultatom 101-81. Najbolji u redovima Zadra bio je briljantni Tome Ružić koji je za 30 minuta provedenih na parketu postigao 33 koša uz šut za dva 14/17. Ružić je sakupio i 10 skokova, a ukupna valorizacija bila je impresivna - 41!

Rezervirano su u utakmicu ušli i Zadrani i Dubrovčani, pa je tako u drugoj minuti rezultat bio 7-7. Kod rezultata 8-9 za Zadar, izabranici Zmage Sagadina rade seriju 8-0 te koševima Johnsona (dvica) Rančića (dvije trice za redom) odlaze na 8-17. Dubrovnik smanjuje na 10-17 preko Oštrića koji pogađa dva bacanja.

U osmoj minuti Gečevski postiže koš za 18-29, a istom mjerom mu uzvraća Mislav Perić, brat igrača Zadra Hrvoja Perića koji danas nije nastupio radi povišene temperature. U 10. minuti Prejean je smanjio na 24-30, a u istoj minuti Vladimer Boisa zakucava za 24-32. Tada Dubrovnik radi mini seriju od 5-0 preko Frane Karača koji postiže tricu, a Prejean zakucava za 29-32.

Drugu četvrtinu otvorio je igrač Dubrovnika Vlado Ščepanović koji tricom izjednačava na 32-32. Zadar tada radi mini seriju 6-0 te koševima Marka Cara, Jere Macure i zakucavanjem Todora Gečevskog odlazi na 32-38. U 18. minuti Tome Ružić, danas najbolji igrač utakmice postiže koš za 37-43 a koševima Prejeana i Lučića s jedne, te Boise s druge strane, samo minutu prije kraja rezultat je bio 41-48 za Zadar.

Da čupavo za Zadrane bude do kraja poluvremena potrudio se Maro Lučić koji pogađa četiri uzastopna slobodna bacanja, a u posljednjim sekundama prvog poluvremena Tome Ružić još jednom zakucava i na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 45-50 za Zadar.

Drugo poluvrijeme otvorio je Tome Ružić koji polaže za 45-52 te pogađa slobodno bacanje. Juby Johnson također polaže, a raspoloženi Ružić još jednom pogađa za dva (45-57). U 24. minuti Zadar preko Cara postiže koš za dva, a s druge strane Ščepanović pogađa tricu za 49-61. Pet minuta prije kraja četvrtine Jere Macura je oba puta bio precizan sa linije slobodnih bacanja te diže prednost Zadra 14 koševa razlike (49-63).

U 29. minuti Tome Ružić zakucava za 57-76, a s Dubrovnik preko Lučića smanjuje. Macura još jednom zakucava za, te pogađa jedno slobodno bacanje za 59-79, a Dubrovčani opet smanjuju preko Ščipanovića te se u posljednju četvrtinu ulazi s rezultatom 61-79.

Posljednju dionicu susreta otvorili su Lučić koji pogađa za dva s jedne strane te Prostran koji također pogađa za dva (63-83). Košarkaši Zadra rutinirano su priveli susret kraju pa je tako u pretposljednjoj minuti Juby zabio za 80-99.

Da Zadrani zabiju više od sto koševa pobrinuo se raspoloženi Tome Ružić koji je postigao je koš za 80-101, a konačnih 81-101 postavio je Mislav Perić koji je pogodio jedno od dva bacanja.

KK Dubrovnik - KK Zadar 81-101 29-32, 16-18, 16-31, 20-20.

KK Zadar: Ružić 33, Johnson 10, Stipčević, Gečevski 12, Car 5, H. Perić, Macura 13, Rančić 12, Olivari, Popović, Boisa 14, Prostran 2.

KK Dubrnovnik: Habul, M. Perić 9, Oštrić 7. Škifić, Radić 5, Vranješ 5, Ščepanović 15, Lučić 15, Prejean 12, Hajdić, Kralj, Karač.