VIDEO - Zadar uvjerljivo slavio protiv Splita
Piše: Hrvoje Bajlo | Objavljeno 18.4.2009 u 20:59.

Todor Gečevski Foto :ZadarSport (Arhiva)

Košarkaši Zadra danas su bez većih poteškoća slavili u zaostaloj utakmici 3. kola Lige za prvaka protiv Splita rezultatom 88-73. Najbolji u redovima Zadra bio je Boisa koji je ubacio 21 koš, Rančić je ubacio 15, a Gečevski 13 koševa. Kod Splićana su se istakli Gordon sa 15 te Shannon i Johnson sa 14 koševa.

Zadrani su u vodstvo došli pogotkom danas vrlo raspoloženog Boise koji postavlja početnik 2-0. Johnson pogađa koš za dva te dodatnim bacanjem Zadar ima početnih 5-0, dok Split preko Gordona i Shannona izjednačava na 7-7, a dodatnim bacanjem Shannona Splićani dolaze do prvog vodstva na utakmici, 7-8. Boisa stavlja tricu za 10-8, a Rančić pogađa za 15-8. Prostran tada u napadu hvata loptu, a na kraju četvrtine Zadrani imaju +4, bilo je 25-21.

Na otvaranju druge četvrtine Damir Rančić postiže još jednom pet koševa u nizu te Zadrane odvodi na 31-23. Splićane na životu održava Amerikanac Shannon koji svojim koševima te dobrom igrom donekle svoju momčad drži u priključku za boljim i kvalitetnijim Zadrom.

Također valja naglasiti kako se zadarska publika s pravom bunila na odluke sudačke trojke, a pogotovo na gospodina Radovića koji je na štetu Zadra, namjerno ili ne, u nekoliko navrata previdio korake te sudio faulove koji nisu postojali, na štetu Zadra. Zadrani košem u posljednjoj sekundi, točnije košem Hrvoja Perića odlaze na odmor s prednošću od 10 koševa, 42-32.

U drugom dijelu susreta opet su raspoloženi bili Boisa i Car koji svojim koševima vrlo lako Zadrane odvode na 15 koševa prednosti (53-38). Koševima Macure u Prostrana, izabranici Zmage Sagadina Zadru serijom 10-2 donose najveću prednost od čak 19 koševa (61-42), a gosti su samo mogli sanjati o povratku u susret. Do kraja četvrtine Štemberger pogađa nekoliko otvorenih susreta te smanjuje prednost na 15 koševa (65-50).

Toni Prostran otvorio je posljednju četvrtinu košem za dva, a na to odgovara splitski Johnson mini serijom od 5-0 te se split vraća na 12 koševa zaostatka (69-57). Nešto kasnije, Rančić opet pogađa tricu te diže rezultat na visokih + 15 za Zadar. Do kraja susreta gosti su se bili sve opasniji, no najviše su došli do 9 koševa zaostatka.

Todor Gečevski bio je precizan s linije slobodnih bacanja, baš kao i igrač utakmice, Vladimer Boisa, a posljednji udarac Splitu zadao im je njihov bivši igrač, Marko Car koji postavlja konačnih Zadar – Split 88-73.

KK Zadar - KK Split 88-73 (25-21, 17-11, 23-18, 23-23)

KK Zadar: Rančić 15 (4sk, 5as), Macura 8, Perić 10 (6sk), Marčinković , Johnson 2, Prostran 6, Gečevski 13 (6sk), Olivari, Ružić 5, Popović , Car 8 (5sk, 4as), Boisa 21.

KK Split: Štemberger 6, Johnson 14, Vrkić 5, Delaš 4, Šarac, Batina 6, Grgurević 5 (7sk), Stipanović 4, Shannon 14, Babić , Lucas 15, Najev