FOTO & VIDEO: Nevjerojatni Toni Prostran briljirao u pobjedi nad Šibenikom!
Piše: Hrvoje Bajlo | Objavljeno 14.4.2009 u 22:19.

Toni Prostran Foto: Hrvoje Bajlo

Košarkaš i Zadra bili su danas uvjerljivi protiv susjeda iz Šibenika te su slavili rezultatom 122-73. Iako za Zadar nisu nastupili sada već bivši igrač Desmon Farmer, te ozlijeđeni Rok Stipčević i Hrvoje Perić, izabranici Zmage Sagadina uspjeli su nadvisiti Šibenčane sa čak 49 koševa prednosti. Za dodati je i podatak kako je utakmicu gledalo svega sedamstotinjak gledatelja.

Zadrani su poveli 3-0 koševima Ružića i jednim dodatnim bacanjem Boise. Za Šibenčane, prvi koš, tj. jedno slobodno bacanje pogodio je Mario Filipović, nekadašnji igrač Zadra. Rančić iz kuta pogađa tricu za 6-1, a Boisa još jednom postiže koš za 8-1. Tricom Cara, a kasnije i polaganjem Rnačića Zadrani odlaze na 13-5, dok je na 13-8 smanjio Mimica. Mimica još jednom polaže, a tricom Matulje Šibenik dolazi do 13-13. Tada Zadrani rade seriju 11-0 koševima Jubya, Gečevskog, Prostrana i Rančića te odlaze na 24-13.

Pavle MarčinkovićDo kraja četvrtine u strijelce za Zadar upisali su se Prostran (trica), Gečevski (polaganje), opet Prostran sa oba pogođena slobodna bacanja te Juby Johnson (trica). Prvi dio susreta završava vodstvom Zadra 34-20.

Početkom druge četvrtine Johnson stavlja tricu za 37-20, a još jedan koš upisuje i Jere Macura lijepim polaganjem. Johnson još jednom polaže za 41-20 i visokih 21 razlike, a seriju Zadrana prekida Mario Filipović koji postiže koš za 41-22. U dva sljedeća zadarska napada, Macura oba puta polaže, no Vrlika jednom tricom te jednim polaganjem, smanjuje prednost Zadra, a na sve se nadovezao i Filipović koji polaganjem smanjuje na 45-29.

Gečevski pogađa dva bacanja za 47-29, a isto radi i minutu kasnije Toni Prostran koji također nakon pretrpljenog prekršaja pogađa oba bacanja i Zadar opet ima 20 koševa prednosti (49-29). Do kraja poluvremena Ružić se četiri puta upisao u strijelce, a prostran jednom. Rezultat na poluvremenu bio je 58-43.

Šime OlivariNa današnjoj utakmici posebno raspoložen bio je mladi razigravač Zadra Toni Prostran koji je imao izrazito visok postotak šuta za tri, čak 67% (3 od 4), a u 21. minuti pogađa jednu od svoje tri trice za 62-43. Tricama su se nadovezali i Gečevski i Rančić koji dižu rezultat na visokih 68-45. Šibenčani pokušavaju preko Mimice i Bilana, a sve nade u 25. minuti prekinuo je Juby Johnson koji postiže tricu za 72-51.

Johnson još jednom postiže koš za 74-51, a kasnijim dvostrukim polaganjem Ružića te jednim Tonija Prostrana Zadar odlazi na 23 koša razlike (810-53). Na 84-53 postavlja Prostran, a nakon njega tricu postiže Car za 87-53. Do kraja četvrtine Prostran još jednom polaže te pogađa jedno slobodno bacanje, a oba slobodna bacanja pogađa Car. Na kraju treće četvrtine Zadar je vodio 92-53.

Danijel PopovićU 32. minuti susreta Boisa polaže za 92-53, a Marko Car zakucava za 94-53.

U posljednjoj četvrtini Zadrani su dodatno povećali svoju prednost, a Zmago Sagadin šansu je odlučio pružiti i 'zadarskoj dici' Olivariju, Marčinkoviću i Popoviću. Olivari se nije upisao u strijelce iako mu je valorizacija na kraju susreta bila 2, dok je Marčinković pogodio jednu tricu. Danijel Popović upisao je četiri koša te je na kraju utakmice prošao s valorizacijom 5.

Najbolji u redovima Zadra bio je Toni Prostran sa 25 postignutih koševa (šut za dva 5/6, šut za tri 4/5, slobodna bacanja 6/7, 5 skokova, 5 ukradenih lopti te 6 asistencija). 19 koševa posigao je danas sjajni Tome Ružić, a također odlično raspoloženi Johnson dodao je 18 koševa. Rančić je upisao 16, Macura 11, a Car je dodao 12 koševa. Kod gostiju Mimica je postigao 22 koša.

KK Zadar - KK Šibenik 122-73 34-20, 24-23, 34-12, 30-18)

Zadar: Rančić 16, Marčinković 3, Johnson 18, Prostran 25, Gečevski 9, Olivari, Ružić 19, Popović 4, Macura 11, Car 12, Boisa 5.

Šibenik: Došen 3, Mimica 22, Filipović 7, Bilan 11, Vrlika 8, Rončević, Rubelj, Bura 5, Vukičević 6, Matulja 5, Bilobrk 6, Maleš.

Foto galeriju sa preko 60 slika možete pogledati klikom ovdje!