Perić i Rančić Zadrane spasili od teže sramote, Final eight: Bilbao - Zadar
Piše: H.B. | Objavljeno 10.3.2009 u 21:41.

Gečevski, Car i Neal Foto: Benettonbasket.it

Perić odigrao najbolju utakmicu u dresu Zadra

Hrvoje Perić danas je odigrao najbolju utakmicu otkako nosi zadarski dres. Za 35 minuta provedenih u igri postigao je 26 koševa, slobodna bacanja gađao je 5/8, sakupio je 9 skokova, ukrao 5 lopti te je dva puta asistirao, ukupna valorizacija na kraju susreta iznosila je – 40!
Izabranici Zmage Sagadina danas su poraženi u posljednjem, 6. kolu drugog kruga skupine 'J' Eorukupa od domaćeg Benettona rezultatom 94:81. Premda su zadarski košarkaši već osigurali prolaz na 'Final eight' Eurokupa u Torino, danas su se na umalo osramotili, i to teže, da nije bilo Perića i Rančića koji su jedini u zadarskim redovima bili na visini zadatka.

Nakon početnih 7-2 pred kraj druge minute, domaći su u dvije minute (5' – 7') napravili seriju od 10-0, Zadar je tada gubio 22-7. Prilikom rezultata 27-10 Lobrek radi faul nad Perićem koji stavlja jedno od dva bacanja, a na prvi odmor se otišlo s rezultatom 27-11.

U 11. minuti Rancik za domaće diže rezultat na 21-11, no Perić mu uzvraća tricom za 21-14. Stipčević u sljedećoj akcij promašuje tricu, a Ružić faulira Renzija koji stavlja oba bacanja za 34-14 i visokoh 20 koševa razlike za domaće. Kod rezultata 37-16 Todor Gečevski, kapetan momčadi stavlja tricu, a u sljedećoj akciji Rančić asistira Marku Caru koji zakucava za 37-21.

Stipčević nakon toga pogađa za 37-23, no talijan stavljaju još jednu tricu preko Wooda. U 18. minuti Renzi radi faul nad Gečevskim koji jedno bacanje pogađa, a drugo promašuje. Samo nekoliko sekundi kasnije Wood radi faul nad Perićem koji promašuje obabacanja (40-24).

Nakon što Neal pogađa za 42-24, istom mjerom mu vraća i Rančić koji isto tako, pogađa za 42-26. U zadnjoj minuti druge četvrtine, Rančić na asistenciju Gečevskg pogađa tricu za 45-29. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 49-31 zahvaljujući polaganju Gečevskog u zadnjim trenucima druge četvrtine.

Rnick već u prvoj minuti treće četvrtine polaže za novih + 20 za momčad iz Trevisa (51-31), a nakon nove izgubljene lopte Desmona Farmera, Neal neometano polaže za 53-31. Juby Zadranima vraća nadu pogotkom za dva, no rezultatski je Benetton i dalje u ogromnoj prednosti - 53-33.

Lobrek postiže novu tricu, a Neal polaže za 58-33, a domaćin ima velikih i 25 koševa viška! Nakon što je Nicević faulirao Johnsova, ovaj sa linije slobodnih bacanja pogađa samo jedno od dva bacanja za 58-34. Rančić tricom smanjuje na 58-37, no nekoliko trenutaka kasnije radi faul, a sa linije slobodnih bacanja Nicević pogađa oba bacanja za 60-37.

U 28. minuti susreta, na asistenciju Stipčevića, Perić polaže za 68-41, Bulleri zabija za 70-41, a Perić polaže za 70-43.U istoj minuti Rančić krade loptu Woodu, a Perić polaže za 70-45, no biva fauliran te ubacuje još jedan koš sa linije slobodnih bacanja za 70-46. Do kraja četvrtine Johnson i Perić još po jednom svaki polažu za 70-50.

U 32. minuti Farmer postiže koš za 75-52, a nekoliko trenutaka kasnije Ružić polaže za 80-54. 6 minuta prije kraja susreta, Bulleri radi faul nad Farmerom koji pogađa oba bacanja rutinirano za 80-56. Bulleri tada zabija tricu za 83-56, a Farmer mu vraća manje ubojito, dvicom za 83-58.

Četiri minute prije kraja susreta Renzi radi faul nad Perićem, međutim, lopta ulazi u koš, a dubrovčanin ima dodatno bacanje koje i pogađa za 85-61. Stipčević tada uzima loptu Renzija te postiže koš za 85-63, tada i Rullo gubi loptu koji Stipčević spretno hvata i polaže za 85-65.

Perić nešto kasnije polaže 87-67, Renzi daje koš za 89-67, a Rančić još jedno rezultat vraća na 20 koševa razlike za Benetton, 89-69. Renzi opet, u 39. minuti faulira Perića koji s linije slobodnih bacanja zabija oba koša za 91-77.

Samo šezdesetak sekundi prije kraja susreta Perić krade loptu Cazzolatu te asistira za Prostrana koji neometan zabija za 91-79. U posljednjim sekundama utakmice Perić je zabio za konačnih Benetton – Zadar 94-81.

Final eight: Zadar - Bilbao

Košarkaši Zadra svoju prvu, a nadamo se ne i posljednju utakmicu na Final eight-u u Torinu odigrat će protiv španjolske momčadi Bilbao za kojega nastupa Zadranin i hrvatski reprezentativac Marko Banić.