Pojedinačno PH za kadete i kadetkinje
Piše: H.B. | Objavljeno 10.2.2009 u 13:53.

Dana 7.veljače u Splitu održano je prvenstvo hrvatske u konkurenciji kadeta i kadetkinja. Na prvenstvu je nastupilo 220 kadeta i kadetkinja iz 30 klubova.
Judo klub „Zadar“ je na ovom prvenstvu nastupio sa 6 natjecatelja i osvojio jedno prvo mjesto i jedno peto mjesto.
Prvo mjesto i zlatno odličje osvojio je Stipe Mustać u kategoriji do 66 kilograma, dok je Marko Dunatov (do 73 kilograma) u iznimno teškoj i najbrojnijoj kategoriji, nesretno izgubio u borbi za treće mjesto i na kraju zauzeo odlično peto mjesto.
Za judo klub „Zadar“ još su nastupili: Marko Vrkić, Anica Brdar, Martina Kelava i Dora Knežević.
Osvajanjem prvenstva Hrvatske, Stipe Mustać se nametnuo izborniku muške kadetske reprezentacije prof. Rinu Stapiću i istaknuo svoju kandidaturu za odlazak na europsko prvenstvo koje će se održati od 26. lipnja do 28 lipnja u Sloveniji.

Judaši Zadra nastupali su pod vodstvom trenera Jurice Zankija i Stipe Grgasa.