Kup Krešimira Ćosića: Borik poražen od Trogira
Piše: Kosarka.hr | Objavljeno 21.12.2008 u 6:39.

Roko Čiklić - 17 koševa, tri skoka i četiri asistencije - nije bilo dovoljno za prolaz dalje... Foto: Arhiva (ZadarSport)

Košarkaši Trogira ostvarili su povijesni uspjeh plasiravši se po prvi puta u četvrtfinale Kupa Krešimira Ćosića. Trogirani su pobjedom 91:73 protiv Borika izborili ogled pred svojom publikom protiv Zadra.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena domaćini su utakmicu prelomili sredinom treće četvrtine nakon osobne i tehničke Roka Čiklića. To je im je donijelo pet slobodnih bacanja koja su ih odvela na 54:47, a prednost su do kraja utakmice povećali do konačnih +18.

Još jednom je domaću momčad predvodio nezaustavljivi Toni Bizaca s 26 poena i sedam skokova, a vrlo dobre partije odigrali su Ante Delaš s 18 poena i četiri asistencije, Franjo Bubalo (17p, 5as) i Jozo Brkić (16p, 10sk). Kod Zadrana je Roko Čiklić uz 17 poena imao tri skoka i četiri asista.

Trogir - Borik Puntamika 91:73 (19:18; 23:21; 27:18; 22:16)

Suci: Anzulović i Galiot (Zagreb), Perlić (Velika Gorica)

Trogir: Vrsaljko 5, Đirlić, Guja, Bilić, Bizaca 26, Lučić Bubalo 17, Egerić, Čirko 2, Sobin 7, Brkić 16, Delaš 18.

Borik Puntamika: Čiklić 17, Dundov 4, Bulić 2, Pavić 3, Petani 2, Dević 4, Mrva 16, Šarlija 8, Jurjević 4, Žorž 3, Đugum 10.