Još jednom svladan Roanne
Piše: Matej Lordanić | Objavljeno 16.12.2008 u 22:34.

Nezaustavljiv - Dean Ivanov Foto: Hrvoje Bajlo

Košarkaši Zadra su pobjedom nad francuskim Chorale Roanneom došli samo na korak od plasmana u drugi krug Eurocupa. Nije to bio lagan zadatak, uglas su zborili Zadrani nakon pobjede. I zaista, trebalo se pomučiti kako bi drugi put u tjedan dana svladali Francuze koji su u ovom susretu imali pomoć za njih važnog igrača Aarona Harpera.

Roanne je poveo 0:2, ali to je ujedno bilo njihovo posljednje vodstvo na ovome susretu. Utakmicu je većim dijelom kontrolirao Zadar, a do prvoga značajnijeg vodstva je došao na kraju prve četvrtine (20:13). U prvoj četvrtini je vukao Gečevski, u drugoj mu je ruku dao i Stipčević, pa i Ivanov, te je na kraju prvih 20 minuta bilo 38:32.

Valja naglasiti kako je Zadar imao i +11 (30:19), ali gosti se serijom 13:5 uspijevaju primaknuti na svega tri poena zaostatka. U prvom dijelu je bila upečatljiva jako dobra igra zadarskih košarkaša u obrani kojom su limitirali goste na svega 32 koša uz samo jednu pogođenu tricu iz šest pokušaja. Uz to su Zadrani imali sedam skokova više i 15 indeksnih poena više, pa je njihovo vodstvo na poluvremenu bilo razumljivo.

Probleme je Zadranima radio centar Mohamed Kone koji je 12 od svojih 14 poena postigao u prvom dijelu. U nastavku se bude gosti i mini-serijom 5-0 dolaze do 41:38, ali Zadar ponovno uspijeva "pobjeći". Tamo gdje je Kone stao nakon prvoga poluvremena, nastavio je branič Monroe.

U drugom je poluvremenu on davao ton igri gostiju i postigao čak 20 od svoja 24 poena u nastavku, od čega veliki dio u trećoj četvrtini koja je završila 59:54. U posljednjoj četvrtini treba naglasiti tricu Rančića za 69:60 i gosti se više iz toga deficita nisu mogli vratiti. Pokušavao je njihov trener Choulet dobrim dijelom susreta zonskom obranom, no bez uspjeha, jer je završilo 82:70.

Najbolji Zadrani bili su Ivanov sa 18 koševa i 14 skokova (val. 32), Gečevski je dodao 15 uz pet skokova, Rančić je postigao 16, a dvoznamenkasti su još bili Johnson sa 13 i Stipčević sa 10. Kod gostiju se istaknuo Monroe sa 24 koša, a Kone je dodao 14 uz 9 skokova. Zadru sada slijede regionalne obveze, već u subotu je gost novosadskoj Vojvodini.

ZADAR - ROANNE 82:70 (20-13, 18-19, 21-22, 23-16)

Dvorana Krešimira Ćosića. Gledatelja 3500.

Suci: Sinterniklass (Nizozemska), Belošević i Tatić (Srbija).

Zadar: Rančić 16, Perić 4, Stipčević 10, Johnson 13, Prostran, Gečevski 15, Ružić , Popović, Macura 2, Garnett 4, Ivanov 18. Trener: Aleksandar Petrović.

Roanne: Monroe 23, Souchu 4, Sumpter 12, Boundy, Nengsu, Dia, Kona 14, Poupet 10, Pellin 4, Harper 3. Trener: Jean-Denys Choulet.