Prijateljska utakmica: KK Split - KK Zadar 88:99
Piše: Kosarka.hr | Objavljeno 29.10.2008 u 23:42.

U prijateljskoj utakmici protiv Splita Marlon Garnett postigao je 26 koševa Foto: ZadarSport (arhiva)

U prijateljskoj košarkaškoj utakmici Zadrani su svladali domaće Žute na Gripama (88:99). Momčad Aleksandra Petrovića igrala je gotovo cijelu utakmicu bez prenervoznog Todora Gečevskog koji je zbog verbalnog okršaja s jednim od djelitelja pravde zaradio prvo tehničku pogrešku a zatim i isključenje.

Split je vodio gotovo cijele tri četvrtine, a najveću prednost imali su u 11. minuti kada je Eddie Shannon pogodio tricu za 30:15. Iako se Zadar krajem prvog poluvremena približio na odmor se otišlo s prednošću domaćih 44:39. Zadrani su do prvog vodstva na utakmici došli u 28. minuti (60:61) i zatim polako podizali prednost protiv Splićana koji su cijelo drugo poluvrijeme igrali bez Shannona, Granta i Poljaka.

Tijekom susreta je u srazu s laktom jednog protivničkog igrača ozljeđen Mario Delaš. Mlađi Delaš će drugi ovosezonski ogled s Zadranima pamtiti zbog pet šavova na usni, no kako doznajemo njegov nedjeljni nastup ne bi trebao doći u pitanje.

U svakom slučaju bila je ovo dobra provjera Zadranima koji u subotu (20:15 sati) gostuju kod Hemofarma, ali i domaćima koji u nedjelju (18 sati) dočekuju Zmajčeke. Usprkos dvoznamenkastom porazu njihov strateg Piksi Subotić može biti zadovoljan prezentacijom svojih igrača u većem dijelu susreta.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je prošlosezonski Žuti Marlon Garnett s 26 poena (4-7 za dva, 5-8 za tri), vrlo dojmljivo odigrao je Jere Macura s 20 poena (8-8 za dva), kao i iskusni Tomislav Ružić s 17 poena (7-9 za dva) koji je uz to dominirao u skoku. Kod Splita je najefikasniji bio uvijek vrlo borbeni dvojac Štemberger-Batina. Riječanin je pogodio 16 poena (2-4, 3-8), dok je Batina dodao 14 poena (4-4, 2-5), a vrijedi istaknuti i Shannonovih 12 poena (3-4, 1-4). U odnosu na partije koje je pružao od svog dolaska vrlo pozitivno je iznenadio Stephen Brun postigavši za 23 min. deset poena (2-4, 2-4) uz pet skokova, jednu osvojenu loptu i dvije asistencije.

KK Split CO - KK Zadar 88:99 (27:15; 17:24; 22:29; 22:31)

Suci: Damir Basarić, Josip Radojković i Leo Roglić (svi iz Splita)

Split CO: Štemberger 16 (5as), Vrkić 6, Delaš 6, Batina 14, Vlaić, Šarac 4, Poljak 4, Brun 10 (5sk), Stipanović 8 (4sk), Shannon 12, Grant 8 (6sk).

Zadar: Rančić 6 (4sk), Perić 5, Stipčević 8, Dixon 15, Johnson, Gečevski 2, Ružić 17 (9sk), Macura 20 (4sk), Garnett 26 (4sk), Ivanov.