Borik osvojio "Dubrava Cup 2008"
Piše: Kosarka.hr | Objavljeno 29.9.2008 u 12:21.

Košarkaši Borik Puntamike pobjednici su tradicionalnog turnira Dubrava Cup 2008. Oni su u finalnoj utakmici nadigrali Dubravu 85:69. Svoju odličnu večer gosti iz Zadra su najavili na početku susreta (13:7) i dobili prvu četvrtinu 19:17. Na početku druge četvrtine Dubrava radi seriju 8-0 i vodi 25:19. Ali to je bilo praktički sve od Dubrave u ovom susretu.

Iako su na poluvremenu imali samo 36:33 košarkaši Borika u trećoj četvrtini potpuno su nadigrali dubravaše, te u 27. minuti imali + 14 (56:42). Početkom četvrte četvrtine bilo je i 68:50 gdje su zadrani tricama Bulića i Pavića nemilice trpali koš Dubrave koja je u ovom susretu izgubila sve četiri četvrtine i pokazala velike slabosti, pogotovo u obrani gdje su iskusni gosti predvođeni najboljim igračem turnira Mirom Dundovom kažnjavali svaku pogrešku.

Zasluženo su se na kraju veselili Zadrani nagovjestivši puno bolju sezonu. Dubrava je nastupila bez Tomislava Čuljka i Karla Vragovića te nije uspjela obraniti prošlogodišnji naslov. Treće mjesto osvojili košarkaši austrijskog XION Kleterneuburga koji su bili bolji od Posušja 66:62, a najbolji strijelac turnira je Dubravin Danijel Krajačić s 29 koševa.

Dubrava - Borik 69:85 (17:19, 16:17, 16:24, 20:25)
Dubrava: Ćosić 10, Krolo 9, Koran, Marić 5, Krajačić 7, Perković, Barać 8, Skelić, Jurjević, Šakić 12, Smiljanić 18
Borik: Čiklić 13, Dundov 10, Bulić 13, Pavić 8, Baričević, Dević 10, Mrva 15, Šarlija 2, Jurjević 10, Gospić, Đugum 4