Potop u Jazinama - ŽKK Zadar - ŽKK Medveščak 54:84
Piše: Hrvoje Bajlo | Objavljeno 12.3.2008 u 23:18.

Nakon poraza od 54 razlike protiv Gospića, uslijedio je još jedan 'knock down' - poraz od 30 razlike protiv ekipe Medveščaka... Foto: Zadarsport (Arhiva)

Košarkašice Zadra i Medveščaka većeras su pred stotinjak gledatelja odigrale utakmicu trećeg kola ženske A1 Poweare lige za prvaka.

Ekipa Medveščaka odlično otvara utakmicu i vrlo lako poentira pokraj statičnih Zadranki koje se danas jednostavno nisu imale svoj dan. Da su u utakmicu krenule vrlo loše pokazuje i rezultat na kraju prve četvrtine - 8:25 za danas bolje i uvjerljivije gošće.

Početkom druge četvrtine Zadranke se bude te postižu nekoliko važnih koševa te polako hvataju priključak. Ipak, pred sam kraj druge četvrtine opet je vidan pad koncentracije i gošće odlaze na +13 koševa prednosti.

Treća četvrtina donosi prekretnicu za Zadranke. Iva Grbas radi seriju od 5 koševa za redom te se vodstvo Medveščaka polako topi na samo šest koševa prednosti za gošće. Također valja napomenuti kako je u ovoj četvrtini postignuto najmanje koševa - samo 24.

Iako je prednost Medveščaka pala na samo 7 koševa razlike, u posljednjoj dionici utakmice dogodađa se potpuni raspad sistema u ekipi Zadra.

Pogrešna dodavanja, nekoliko koraka, promašaji zicera, samo su neki od elemenata koji su na kraju rezultirali potpuno zasluženu pobjedu ekipe Medveščaka sa uvjerljivih 30 koševa razlike. Konačan rezultat bio je 54:84 za Medveščak.

Kod Zadra najbolja je bila Marija Vrsaljko sa postignutih 17 koševa. Slijedi ju sestra, Ana Vrsaljko sa 12 te Iva Grbas sa 10 koševa.

Kod Medveščaka najuvjerljivija je bila Dea Klein Šumanovac sa postignutih 25 koševa.

ŽKK Zadar - ŽKK Medveščak 54:84 (8-25, 21-17, 15-9, 10-33)

ŽKK Zadar: Maja Ledenko, Lucija Perica 2, Nevia Vidaković 5, Iva Grbas 10, Nina Krstić, Lara Nikpalj 6, Antonia Erslan 2, Ana Vrsaljko 12, Anita Grbas, Marija Vrsaljko 17, Sanja Rogošić

ŽKK Medveščak: Ina Mežnarić 2, Petra Perić 3, Irena Čunčić 7, Mirna Mazić 22, Silva Šeda 10, Valentina Kraljev, Ana Čačić 1, Dea Klein Šumanovac 25, Ana Semren 4, Iva Badanjak 10

Marija Mazija: "Mislim da cure uopće nisu poslušale što sam zahtjevala od njih."