Košarkašice Zadra startale s pobjedom u Ligi za prvaka. ŽKK Zadar - ŽKK Studenac Omiš 88-74
Piše: Hrvoje Bajlo | Objavljeno 28.2.2008 u 0:15.

Antonia Erslan postigla je 8 koševa za Zadranke.

Zadar - Studenac Omiš 88:74 (27:14, 20:23, 16:24, 25:13)

U okviru A-1 Powerade ženske košarkaške lige za prvaka, košarkašice Zadra danas su pred stotinjak gledatelja u Jazinama pobijedile ekipu Studenac iz Omiša. Kreativne i vrlo dobro raspoložene Zadranke uspjele su postići 27 koševa u prvoj dionici te su u jednom trenutku uspjele napraviti seriju od 8:0. Na kratki predah, nakon prve četvrtine odlazi se rezultatom 27-14 za domaću ekipu.

Druga četvrtina počinje većim i boljem zalaganjem Zadranki koje se opet dižu i odlaze na +16 koševa (30:14), ali u drugom dijelu dolazi do vidljive nervoze kod domaćih igračica te Zadranke u nekoliko navrata vrlo nesmotreno i nespretno reagiraju te gube nekoliko lopti. Ekipa Omiša radi presing te rade seriju od 13:5 i dolaze na -5 poena zaostatka. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 47:37 za danas bolje i koncentriranije Zadranke.

U drugom dijelu oped nesmotrenost i pad igre Zadranki. Igračice Omiša kažnjavaju neopreznost i srljanje Zadarskih košarkašica serijom od 14:2 te uspjevaju izjednačiti rezultat na 51:51. Zadranke se tada još jednom 'bude' te treća četvrtina završava rezultatom 63:61 za Zadar.

U posljednju dionicu utakmice Zadranke ulaze koncentriranije i uigranije, a za kraj, da uništi i najmanja nadanja gostujuće ekupe, najviše se potrudila Marija Vrsaljko sa postignutih 29 koševa. Ana Vrsaljko i Perica postigle su 17 koševa. Konačan rezultat bio je 88:74 za ŽKK Zadar.

Zadar: M. Vrsaljko 29, Perica 17, A. Vrsaljko 17, Erslan 8, Nikpalj 7, Ledenko 4, Vidaković 3, Grbas 3, Krstić, Rogošić.

Studenac Omiš: Javorčić 22, Grabovac 11, Nik. Šustić, Nat. Šustić, Kalajžić, Vrkić, , Anić 22, Božikov 7, Baturina, Alatović 3, Dilber, Šesnić 9.