Poraz odbojkaša Zadra, velika pobjeda Bibinjaca
Piše: Roman Morović | Objavljeno 18.2.2008 u 11:08.

U idućem kolu Zadrani na Višnjiku dočekuju momčad Croatie Foto: ZadarSport arhiva

Nakon zimske stanke nastavljeno je natjecanje u 1.B HOL za odbojkašice i odbojkaše, koja je došla do svog 13. kola.

OK Daruvar - MOK Zadar 3-1 (25-19 ; 25-14 ; 22-25 ; 25-19)

Odbojkaši Zadra prije tjedan dana imali su slobodan dan, a prvu službenu utakmicu u 2008. godini odigrali su jučer u Daruvaru.

Ambiciozni domaćin i prvoplasirana momčad lige ipak je bila prejaka iako su Zadrani pružili dostojan otpor, naročito u trećem setu kojeg su dobili sa 25-22.

Prva dva otišla su u korist domaćina relativno lako (25-19, 25-14), dok je posljednji, četvrti set završio rezultatom 25-19.

Zadrani su, unatoč ovom porazu, i dalje čvrsto u gornjem dijelu tablice, a u idućem kolu 23.2. na Višnjiku dočekuju momčad Croatie.

OK Goran Bibinje - OK Dubrovnik KWSO 3-2 (25-16 ; 25-21 ; 18-25 ; 16-25 ; 15-12)

Veliku pobjedu ostvarili su odbojkaši "Gorana" iz Bibinja koji su u svojoj dvorani bili bolji od dosad neporaženog Dubrovnika sa 3-2.

Nakon što su Bibinjci prva dva seta dobili sa 25-16 i 25-21, treći i četvrti pripali su Dubrovniku (18-25, 16-25). U neizvjesnoj završnici petog seta Bibinjci su slavili sa 15-12, te tako još uvijek zadržali šanse za prvo mjesto.

Prvo mjesto dijele Daruvar i Dubrovnik s omjerom 10-1, dok Goran ima omjer 9-3 i utakmicu više. U idućem, 14. kolu Bibinjci gostuju u Splitu.

ŽOK Zadar - AOK Mladost II 3-1 (21-25 ; 25-11 ; 25-11 ; 25-18)

Odbojkašice Zadra novu su godinu otvorile na najbolji mogući način, dvjema pobjedama. Nakon što su još prije desetak dana na Višnjiku uvjerljivo savladale riječku Drenovu sa 3-0 setovima (25-19 ; 25-21 ; 25-17), Zadranke su slavile i u subotu i to u derbiju kola protiv ekipe AOK Mladost II.

Iako su gošće dobile prvi set sa 25-21, zadarske su odbojkašice do kraja meča u potpunosti deklasirale zagrepčanke. Drugi i treći set dobile su sa visokih 25-11, a četvrti sa 25-18.

Ovom pobjedom Zadranke su došle na samo jednu pobjedu zaostatka za "Mladosti II" koja se nalazi na trećem mjestu s omjerom 8-5 (Zadar ima 7-6 kao i petoplasirana Marina Kaštela).