Juby besprijekoran, Zadar uvjerljiv: SIG Strasbourg - KK Zadar 74-83
Piše: Roman Morović | Objavljeno 22.1.2008 u 20:53.

Ovakvi potezi razlikuju Zadar od Strasbourga ali i većine drugih momčadi (Foto: sigbasket.eu)

(20-15 ; 21-16 ; 8-22 ; 25-30)

Suci: Stelios Koukolekidis (Grčka), Dani Hierrezuelo i Emilio Perez Pizzaro (oba Španjolska)

SIG Strasborurg: Pettway 12, Darrigand 3, Mendy 6, Soumahoro, Giffa, Nissim 8, McCord 10, Obasohan 13, Shannon 18, Lewin 4

KK Zadar: Stallworth 6, Stipčević, Barać 14, Johnson 26, Prostran, Gečevski 4, Lalić 3, Macura 2, Štimac 13, Brewer 15

Košarkaši Zadra na najbolji su mogući način završili svoji nastup u skupini "I" Uleb Cupa. Zadrani su u Strasbourgu, na krilima fenomenalnog Jubya Johnsona, pobijedili domaćina sa 74-83.

Što je još važnije Zadar je ovom pobjedom osigurao mjesto među najboljih sedam drugoplasiranih momčadi, a samim time i povoljniji ždrijeb u drugom krugu.

Prva četvrtina 20-15

Utakmicu su bolje otvorili Francuzi, te dvicama Obasohana, McCorda i Pettwaya poveli sa 6-0. Tada Juby Johnson sam radi seriju 7-2 i vraća Zadrane na samo "pola koša" zaostatka, 8-7.

Nešto kasnije, Johnson je svojim devetim košem smanjio na 14-12, no domaći ponavljaju seriju s početka utakmice 6-0 i odlaze na +8, 20-12. U posljednjem napadu prve četvrtine Jure Lalić tricom smanjuje na 20-15.

Druga četvrtina 21-16

Na početku druge četvrtine Strasbourg se dvicama Mendya ponovno odvaja na +8, 24-16, a nakon trice Nissima i na +9, 27-18.

Zadar se tricom Stallwortha i slobodnim bacanjima Brewera donekle vraća u igru na 27-23, no domaći uzvraćaju serijom 7-0 (trica Shannon, dvice Obasohan i McCord) i dolaze do velikih +11, 34-23.

Usljedio je period igre "koš na koš", a domaći su nakon nove trice Shannona imali i 12 poena prednosti, 39-27. Prvo poluvrijeme zaključio je Pankracije Barać siugurnim izvođenjem slobodnih bacanja za 41-31.

Kod Strasbourga su u prvom poluvremenu najefikasnija bila tri igrača sa po 8 poena, Pettway, Obasohan i Shannon, dok je kod Zadra najbolji bio Juby Johnson sa 9 poena i 4 skoka.

Treća četvrtina 8-22

U drugom poluvremenu na teren kao da se vratio neki novi Zadar. Igrači trenera Ace Petrovića u potpunosti su zagospodarili terenom i nevjerojatnom serijom 20-3 (Štimac 6, Gečevski i Johnson po 4, Brewer i Stallworth po 3) preokrenuli rezultat i poveli sa 44-51.

Do kraja četvrtine Francuzi su se ipak malo trgnuli, vratili se tricom Nissima na -2, 49-51, a treću dionicu igre zaključio je Corey Brewer dvicom za 49-53.

Četvrta četvrtina 25-30

Posljednja četvrtina nije mogla bolje započeti za Zadrane. Tricom ju je otvorio Juby Johnson za povratak Zadra na +7, 49-56. Strasbourg uzvraća, već uobičajenom mini serijom 6-0 i vraća se na samo "pola koša" zaostatka, no tu je ponovno Juby Johnson.

Novom tricom vraća Zadru +4, 55-59, a nakon slobodnih bacanja Obasohana Juby je ponovno precizan iza linije 6,25. Johnson je praktički sam držao Zadar u igri. Nakon dvice Lewina, Juby pogađa slobodna bacanja i Zadar opet vodi sa pet poena prednosti, 59-64.

Imao je Zadar minutu kasnije i +6, nakon trice Baraća za 61-67, no domaće u igru vraća Eddie Shannon dvjema uzastopnim tricama za 69-71.

Brewerovu tricu za 71-76 brzo je novom tricom anulirao Darrigand, no protiv Jubya Johnsona Francuzi danas jednostavno nisu imali lijeka. Njegovom dvicom za 74-78 Zadar je u posljednju minutu ušao sa četiri poena prednosti.

U posljednjoj minuti Strasbourg više nije imao snage za povratak i Zadar je na kraju potpuno zasluženo slavio sa 74-83, te tako ostvario svoju prvu gostujuću pobjedu u Uleb Cupu ove sezone.

Statistika

Prvo ime utakmice bez dvoumljenja je Juby Johnson koji je ubacio 26 poena, te imao 7 skokova i valorizaciju 29. U drugom poluvremenu Zadrane su još nosili odlični Brewer (15) , Barać (14) i Andrej Štimac sa 13 poena i 6 skokova.

Kod domaćina najefikasniji je bio Eddie Shannon sa 18 poena uz šut za tricu 4/7.