Piše: Damir Karinja | Objavljeno 12.1.2008 u 16:01.

Dinamo i Zagreb Zadru su otrgnulo bodove u posljednjim trenucima susreta (Foto: Index.hr)

T - Com prva HNL

Dvoransko prvenstvo 2007./2008.

Finalna skupina, 12.1.2008.

Finalna skupina donijela je dominaciju klubova iz prve kvalifikacijske skupine koji danas nisu zabilježili niti jedan poraz. Dijelom to mogu zahvaliti i sustavu natjecanja koji im je omogućio dva dana odmora uoči današnjih susreta.

Najveće zanimanje publike danas je očekivano privukao susret Hajduk i Dinama koji je protekao uz bučnu podršku Zagrepčana s prepunih tribina. Od ostaloga treba izdvojiti dobru igru i rezultate Intera koji je zabilježio sve tri pobjede i slabi Hajduk koji je u polufinale prošao tek zahvaljujući porazu Zadra u zadnjoj utakmici od Intera.

Zadar unatoč možda i najboljoj igri ipak nije izdržao pritisak, te je uz pozitivan dojam završio svoj nastup na ovogodišnjem dvoranskom prvenstvu.

Dinamo – Zadar 4:3 (1:1)

Strijelci: 1:0 – Mandžukić (5), 1:1 – Terkeš (10), 2:1 – Sammir (13), 3:1 – Pokrivač (15), 3:2 – Župan (18), 3:3 – Terkeš (20), 4:3 – Sammir (24)

Utakmica je otvorena pritiskom Dinama koji u petoj minuti dolazi i do vodstva golom Mandžukića. Do kraja poluvremena Zadar uspostavlja ravnotežu i uspjeva izjednačiti, da bi drugi dio loše otvorili i vrlo brzo se našli u minusu od dva gola.

Ipak, Župan lijepo odmjerenim udarcem i Terkeš iskosa ispod vratara donijeli su Zadru izjednačenje. Pobjednika je odlučio Brazilac Sammir lijepim udarcem u kut Subašićevog gola. Utakmica je bila vrlo lijepa za gledanje, jedna od boljih danas.

Zadar – Zagreb 3:3 (2:2)

Strijelci: 1:0 – Tomasov (1), 2:0 – Tomasov (4), 2:1 – Grgić (8), 2:2 – Brkljača (11), 3:2 – Tomasov (15), 3:3 – Grgić (24).

Ova utakmica definitvno je potvrdila da su Zadrani umorni od igranja tri dana zaredom. Kao i u većini utakmica na turniru dobro su krenuli i već u četvrtoj minuti vodili 2:0 golovima Tomasova.

Rezultat je smanjio još jedan talentirani igrač, Marko Grgić, nakon što je ispremiješao obranu Zadra. Dobrim udarcem izjednačio je Brkljača, no sjajni Tomasov početkom drugog dijela vraća rezultatsku prednost na stranu Zadrana.

Nakon toga Zadar u potpuno pada u količini trke, a koncentracija je popustila, kao i protiv Dinama, u zadnjoj minuti kada Grgić drugim golom poravnana rezultat.

Zadar – Inter 3:4 (1:0)

Strijelci: 1:0 – Terkeš (9), 1:1 – Župan ag (14), 1:2 – Sivonjić (16), 1:3 – Gulić (19), 1:4 – Skulić (21), 2:4 – Tomasov pen (22), 3:4 – Tomasov (23).

Zadar je u utakmicu protiv Intera ušao s imperativom pobjede koja bi ga odvela u polufinale. U početku nije bilo prilika, nitko nije preuzimao veći rizik, da bi tek u devetoj minuti Terkeš donio Zadru vodstvo.

U nastavku potpuno druga slika. Zadrani su totalno "pukli", te su primali pogotke jedan za drugim. Sve je krenulo nesretnim autogolom Župana od kojega se slučajno odbila lopta i prebacila istrčalog Vukovića. S još tri gola Inter je potvrdio pobjedu i plasman Hajduka umjesto Zadra u polufinale. Tomasov je s dva gola tek uspio ublažiti poraz.

Izjave aktera

Prof. Josip Bepo Bajlo, sportski direktor NK Zadar:

"Mislim da je nakon toliko utakmica u malom periodu teško govoriti o bilo kakvoj koncentraciji i odgovornosti. Naša najbolja utakmica danas je bila protiv Dinama kada smo nesretno izgubili nepažnjom. Umor je učinio svoje, grupa prije nas imala je dva dana odmora i tu je bila njihova prednost."

Kapetan Zadra Jakov Surać:

"Naglasio bih da je naša grupa zakinuta jer smo igrali tri dana zaredom. Osjetilo se u ovoj zadnjoj utakmici da nam je ponestalo snage. Mislim da smo bili ugodno iznenađenje i šteta da nismo prošli jer bi se do sutra rekuperirali i dali se od sebe. Na kraju moramo biti zadovoljni. Inače je na ovoj podlozi vrlo teško igrati, a još k tome i osam utakmica u tri dana nije lako za organizam."