Johnson pokopao Olimpiju, Zadrovih 9-0 u posljednjoj minuti
Piše: Roman Morović | Objavljeno 5.1.2008 u 21:09.

Gledatelja: 1000
Utakmica 16.kola NLB lige

Union Olimpija - KK Zadar 66:75 (20:23, 17:15, 17:19, 12-18)

Suci: Belošević, Mrdak, Čukalović (svi Srbija)

Union Olimpija: Dončić 7 (1:2), Gorenc 5, Rizvić 4, Milič 19 (3:3), Hukić 5 (0:2), Begić 3 (1:2), Bailey 6 (1:2), Zupan 9 (1:1), Taylor 8.

Zadar: Stallworth 8 (4:4), Stipčević 1 (1:2), Barać 13 (2:2), Johnson 28 (4:4), Gečevski 8 (4:4), Lalić 3 (1:2), Macura 3 (3:4), Štimac 6, Brewer 5.

Slobodna bacanja: Union Olimpija 7:12, Zadar 19:22
Trice: Union Olimpija 5:23 (Dončić 2, Gorenc, Bailey, Hukić)
Zadar 8:21 (Johnson 6, Brewer, Barač)
Osobne pogreške: Union Olimpija 23, Zadar 17
Pet osobnih: Brewer (38.)

U 16.kolu regionalne NLB lige košarkaši Zadra ostvarili su svoju desetu uzastopnu pobjedu, dvanaestu u posljednjih trinaest utakmica. Zadrani su večeras u dvorani Kodeljevo u Ljubljani bili bolji od domaće Union Olimpije rezultatom 66-75.

Utakmica je odigrana u dvorani Kodeljevo, gdje svoje domaće utakmice igra Geoplin Slovan, zbog utakmice ženske rukometne lige prvaka Krim-Savehof u dvorani Tivoli.

Prvo poluvrijeme protječe u egalu, a na odmor se odlazi s rezultatom 38-37 u korist domaćina. Drugo poluvrijeme nastavlja se u istom tonu, a u uoči posljednje minute susreta rezultat na semaforu je bio 66-66.

Tada Zadrani, u posljednje 52 sekunde, na krilima fenomenalnoga Jubya Johnsona, rade veliku seriju 9-0 (Johnson 7) i zasluženo odnose bodove u Jazine, 66-75.

Nabolji igrač utakmice bio je Juby Johnson sa 28 poena, a vrlo dobar bio je i Pankracije Barać koji je dodao 13. Kod domaćina jedini "dvocifreni" bio je Marko Milič sa 19 koševa.

Kompletnu statistiku pogledajte ovdje.

Izjave trenera

Memi Bečirović, trener Uniona Olimpije: "Zadovoljan sam s igrom u obrani iako se utakmica ne može dobiti s ovako slabim napadačkim učinkom. Odlučila je zadnja minuta u kojoj je Zadar bio zasluženo bolji. Jednostavno ponovno nismo igrali kao momčad. Ne mogu nikoga posebno kriviti za ovaj poraz."

Aleksandar Petrović, trener Zadra: "Zaista sam zadovoljan zbog pobjede nad Olimpijom koja igra u Euroligi. Juby je bio odličan tokom cijelog susreta i zato se iskazao i u završnici."