Detalj iz prvog live video streaminga u povijesti interneta na zadarskom području Foto: ZadarSport

PGE Turow Zgorzelec - KK Zadar 77-72 (63-63)
(23:25, 22:10, 13:17, 5:11 ; produžetak: 14:9)

Suci: Christos Mastraftsis (Grčka), Milan Brziak (Slovačka) i Miguel Angel Perez Niz (Španjolska)

PGE Turow Zgorzelec: Ščekić 6, Skibniewski, Rodriguez 11, Witka 4, Ljubotina 11, Logan 12, Drobnjak 12, Kelati 19, Han, Kitzinger 2, Harding, Bartosz
Trener: Sašo Filipovski

KK Zadar: Gečevski 9, Brewer 27, Stallworth 2, Štimac 11, Johnson 15, Lalić 4, Macura, Barać 4, Prostran
Trener: Aleksandar Petrović

U 7. kolu skupine “I” ULEB kupa košarkaši Zadra poraženi su Liberecu od poljske momčadi Turow Zgorzelec nakon produžetaka rezultatom 77-72. Nakon regularnog dijela rezultat je bio 63-63, a prava drama događala se u posljednjoj minuti utakmice.

Naime, nakon jednog skoka u napadu poljaka, Rodriguez je zabio za 65-63, no suci su nakon pregleda TV snimke i desetominutne rasprave ustanovili kako je ipak prije došlo do isteka napada, te poništili koš Rodrigueza. Posljednji napad imao je Zadar, no Stallwoth i Brewer nisu ga uspjeli realizirati.

U produžetku mnoštvo propuštenih prilika Zadra koje su poljaci sigurno iskoristili i na kraju zasluženo slavili.

Prva četvrtina 23-25

Na otvaranju prve četvrtine po dvije trice sa svake strane. Kod Turowa Ljubotine i Rodrigueza, a kod Zadra Gečevskog i Brewera. Kada je Dragiša Drobnjak pogodio jedno slobodno bacanje na semforu je svijetlilo 7-8, a tada su usljedile dvije nevjerojatne serije.

Prvo ona zadarska 12-0 koju je dvicom zaključio Stallworth za 7-20, no to će, nažalost po goste, biti jedini poeni “zadarskog brazilca” na današnjoj utakmici. Vrlo brzo Poljaci su uzvratili istom mjerom. Momčad trenera Saše Filipovskog vraća se u igru serijom 11-0 (18-20), a prva četvrtina završava vodstvom Zadra 23-25.

Druga četvrtina 22-10

Druga četvrtina nastavljena je u istom ritmu. Prvo Kelati tricom dovodi Turow u vodstvo 26-25, a nakon dvice Lalića, Ljubotina mini serijom 5-0 donosi domaćima +4, 31-27. Zadrani su se držali u igri još nekoliko minuta do rezultata 33-33, no Poljaci do kraja poluvremena igraju besprijekorno i na odmor odlaze sa visokih +10, 45-35.

Treća četvrtina 13-17

Ipak, Zadrani su još jednom pokazali zašto se treća četvrtina s pravom može nazvati “zadarskom”. Prvo se mini serijom 7-2 (5 Štimac) vraćaju na samo četiri poena zaostatka, 47-43, a nakon dvice Witke, novom serijom 6-0 dolaze i do izjednačenja, 49-49. Treću četvrtinu zaključio je Marko Ščekić dvjema tricama, te domaći u posljednju dionicu igre ulaze sa +6, 58-52.

Četvrta četvrtina 5-11

Kako je Ščekić okončao treću, tako je Johnson otvorio četvrtu četvrtinu. Dvije Jubyeve trice ponovno su vratile utakmicu u egal, 58-58. Do kraja susreta igra se izuzetno tvrdo i s malim brojem poena. Prvo Kelati pogađa dvije dvice za +4 Turowa, 62-58, a potom Brewer uzvraća dvicom i tricom. U međuvremenu je Drobnjak pogodio jedno slobodno bacanje, te se u posljednju minutu ulazi s rezultatom 63-63.

Prava drama događala se u posljednjih tridesetak sekundi kada je utakmicu odlučila televizijska snimka. Turow je imao napad, a nakon promašaja jednom domaćeg igrača, Rodriguez skače, te uz faul Gečevskog pogađa za 65-63. Ipak, suci su, nakon višeminutne rasprave i pregleda TV snimke ustanovili kako je prije skoka Rodrigueza istekao napad domaćih (24 sekunde) i loptu dali Zadru 19 sekundi prije kraja.

Stallworth i Brewer međutim nisu iskoristili posljednji napad i Zadrani su po drugi put ove sezone krenuli put produžetaka. Kako je Turow u deset minuta četvrte četvrtine zabio samo pet poena (!!!), a u pet minuta produžetka čak 14 ostaje tajna.

Produžetak 14-9

Posljednjih pet minuta tricom je otvorio Logan za 66-63 i domaći od tada više neće ispuštati vodstvo. Došao je Zadar nekoliko puta na -1, imao čak i posjed lopte, no Barać i Brewer nisu imali dovoljno koncentracije da završe akcije košem. Upravo nakon koraka dosuđenih Breweru Logan pogađa jedno slobodno bacanje za 74-72, a kada je odmah potom Juby Johnson izgubio loptu i napravio prekršaj bilo je jasno da će Turow na kraju slaviti.

Logan i Rodriguez sa linije slobodnih bacanja postavili su konačnih 77-72. Nesretni poraz Zadra iz kojeg se može izvući samo jedna pozitivna stvar, a to je ukupna koš razlike koja u međusobnom omjeru Zadra i Turowa ide u korist momčadi Ace Petovića.

Statistika

Apsolutno prvo ime utakmice je Corey Brewer koji je na parketu proveo 44 minute, postigao 27 poena (6/9 za tricu), te ostvario valorizaciju 30. Johnson je dodao 15, Štimac 11, a Gečevski 9 poena uz isto toliko skokova. Večeras su svakako izostali poeni Lalića (4), Baraća (4), a ponajviše Shammela Stallwortha (2).

Kod pobjednika Kelati je postigao 19, Logan i Drobnak po 12, a Rodriguez i Ljubotina po 11 poena.

Kompletnu statistiku pogledajte ovdje.

Prvi live video streaming

Ovu utakmicu posjetitelji portala Zadarsport.com mogli su, po prvi puta otkad je interneta u Zadru, pratiti uživo putem video streaminga, dakako uz navijački live chat. Zahvaljujemo poljskoj televiziji TVP3, te korisnicima našeg foruma "Pesti" i "Arbanasu" na tehničkoj pomoći.

Ovom prilikom ispričavamo se svim posjetiteljima koji zbog preopterećenosti servera nisu mogli pratiti prijenos.