Sportski vikend: Pobjeda odbojkaša, prvi poraz kuglača
Piše: R. Morović | Objavljeno 17.12.2007 u 11:07.

Kuglači Zadra ubilježili su prvi ovosezonski poraz, u Gospiću je bolji od njih bio riječki Adrianeon

MOK Zadar - OK Split 3-1 (25-18 ; 25-23 ; 16-25 ; 27-25)

Nakon poraza u prošlom kolu u Dubrovniku 3-1, odbojkaši Zadra vratili su se pobjedama. Zadrani su u subotu, u dvorani na Višnjiku, pobijedili OK Split rezultatom 3-1.

Iako su domaći osvojili prva dva seta (25-18 i 25-23), u trećem setu dolazi do opuštanja, te se Splićani vraćaju u igru (16-25). Ipak, Zadar je u četvrtom setu pokazao više borbenosti i želje za pobjedom i u tijesnoj završinici slavio sa 27-25.

U idućem kolu, posljednjem ove godine, Zadar gostuje u Borovu kod OK Berg.

Tablicu 1.B HOL odbojkaša možete pogledati ovdje.

ŽOK Kaštela - ŽOK Zadar 3-2 (23-25 ; 23-25 ; 25-23 ; 25-9 ; 15-13)

Gotovo identičan početak meča, ali s različitim epilogom imale su zadarske odbojkašice. One su na gostovanju kod OK Kaštela dobile prva dva seta (oba 23-25), a treći su izgubile istim rezultatom. U četvrtom setu dolazi do nevjerojatnog pada u igri Zadranki što su domaće igračice iskoristile i dobile ga rezultatom 25-9. U neizvjesnom petom setu Kaštelanke su ipak bile sretnije i koncentriranije, te na kraju slavile sa 15-13.

Iduće subote Zadranke na Višnjiku dočekuju OK Nova Mokošica.

Tablica 1.B HOL odbojkašica.

Prvi poraz kuglača : KK Zadar - KK Adrianeon Rijeka 3:5 (3513:3547)

U 13. kolu Prve KHL kuglači Zadra ubilježili su prvi ovosezonski poraz. Bolji od njih u Gospiću su bili igrači riječkog Adrianeona koji su slavili rezultatom 5-3.

To je Zadranima prvi poraz u dvanaest kola, a još moraju odigrati i zaostalu utakmicu protiv Bjelovara.

Košarkašice u četvrtak

Odigrano je 7.kolo A-1 Powerade lige košarkašica. U derbiju kola ekipa Omiša pobijedila je Mataš Novi Zagreb rezultatom 86-50, te tako, uz Zadar, ostala jedina ekipa sa samo jednim porazom (Mataš sada ima 2).

Zadranke će šestu pobjedu tražiti u četvrtak kada u Jazinama dočekuju ekipu Croatie 2006.