I Cibona pala, Zadar nastavlja niz pobjeda! (Sažetak + Izjave)
Piše: Damir Karinja i Marin Bogojević | Objavljeno 15.12.2007 u 20:47.

Velika pobjeda Zadra. Osma u nizu! Foto: ZadarSport

U susretu 14. kola regionalne lige Zadar je na gostovanju kod najvećeg rivala ostvario novu pobjedu kojom nastavlja uspješan niz. Utakmica se odigrala u košarkaškom centru Dražen Petrović u Zagrebu pred 3500 ljudi.

Susret je otvorio Jere Macura (5p,4s) efektnim zakucavanjem nakon promašaja Coreya Brewera (8p,5s,4a) za tri poena.

Utakmica je nastavljena ujednačenim ritmom,igra se koš na koš.U prvih pet minuta treba izdvojiti Hoskina (16p,11s) koji u tom razdoblju igre postiže 6 koševa u nizu te dva promašaja Larry Ayusa (20p,4a,6s).

Prva četvrtina završava vodstvom Cibone 23:19.

Drugu četvrtinu tricama otvaraju Stallworth i Lalić. U tom periodu igre Cibona održava 5 do 8 poena razlika tricama Kelleya i Ayusa, no unatoč tome Zadar dominira u skoku i tri minute prije kraja uspijeva izjednačiti.

Zbog ulaska u teren trener gustujuće momčadi Aco Petrović dobiva tehničku grešku iz koje Ayuso realizira oba bacanja te novim košem Cibona se opet odvaja na 7 koševa prednosti. Poluvrijeme završava košem Gečevskog koji smanjuje vodstvo Cibone na 47:42.

U trećoj četvrtini dolazi do vidljivog pada u igri Cibone i Zadrove nadmoći u napadačkom skoku,te visokom postotku šuta za tri gdje treba izdvojiti Jubya Johnsona sa 4 trice u ovom razdoblju.

Zadar treću četvrtinu dobiva rezultatom 22:9 čemu je najviše pridonijela agresivna obrana Zadra posebice ona Jubya Johnsona na ponajboljem Cibosu Larryu Ayusu koji u drugom poluvremenu postiže samo 5 poena.

Zadar održava prednost od 10-ak poena prednosti do pred samog kraja kada Cibona na 1:30 do kraja dolazi na samo -2. Premda je u tim trenutcima zaostatak domaćina minimalan, Zadar ipak rutinski privodi utakmicu kraju koncentriranim izvođenjem slobodnih bacanja Shammela Stallwortha te namjernom pogreškom Tre Kelleya.

Zadar je do nove zaslužene pobjede došao na krilima bučne podrške Tornada koji su opet u velikom broju pohodili Cibonin toranj.

Cibona overall FG2 FG3 FT Rebs Blck Foul
Min Pts % M A % M A % M A % D O Ass St To Fv Ag Cm Rv Val
4 *Warren, Levour Christopher 34:45 10 22 1 5 20 1 4 25 5 6 83 4 1 0 0 4 0 1 5 7 4

31 *Brewer, Corey 26:30 8 19 3 11 27 0 5 0 2 2 100 2 3 4 1 1 0 1 4 5 4

Na press konferenciji trener Zadra Aleksandar Petrović pohvalio je igru svoje momčadi,te istaknuo žaljenje zbog skore stanke u prvenstvu.

Još se osvrnuo na osobnu grešku Shammela Stallwortha 12 sekundi prije kraja pri vodstvu Zadra +4 koša.Čak se našalio da mu treba prevoditelj za Amerikance u zadnjim sekundama utakice jer se ne obaziru na njegove crteže.

Trener domaćih Josip Joke Vranković kao glavni uzrok poraza svoje momčadi istaknuo je slabu protočnost lopte u drugom poluvremenu te mali broj asistencija (prvo poluvreme 9,drugo samo 1).Te na kraju konferencije u duhu fair playa čestitao je Zadru na zasluženoj pobjedi.

Došli smo i do izjave sportskog direktora KK Zadar i kolumnista ZadarSporta, Giuseppea Giergie koji nam je kazao:

"Itekako smo zadovljni i mislim da smo zasluzeno pobjedili. Bili smo uistinu puno kvalitetnija momčad a osobno me oduševila igra Barača i Juby-a.

Također tu treba naglasiti kako su se u igru isto tako odlično uklopili i Lalić, Stallworth i Gečevski koji su dali veliki doprinos ovoj izuzetno važnoj pobjedi za Zadar.

Mislim da smo pokazali da se ovaj tim može ravnopravno nositi sa svim momčadima bilo u Uleb Cup-u ili Nlb ligi. Tornado je bio fenomenalan još jednom, kao i uvijek i ovom prilikom bi se htio zahvaliti svim navijačima koji su naš došli podržati u ovako velikom broju!"