Piše: ZadarSport | Objavljeno 11.12.2007 u 19:07.

Suci: Andrej Jeršan (Slo), Paolo Taurino (Ita) i Marcin Kowalski (Pol)

Startne petorke:

KK Zadar Brewer, Stallworth, Johnson, Macura, Gečevski

Unics Kazan: McCullough, Chikalkin, Tušek, Kirksay, Sokolov

Prva četvrtina 26-21

Macura i Brewer otvaraju utakmicu dvicama za 4-0, a uskoro Stallworth prvom tricom na utakmici donosi Zadru +6, 8-2.

Na dvicu Chikalkina Stallworth odgovara novom tricom za 11-4.

Mini serijom 7-0 (Sokolov 5) gosti izjednačuju na 11-11, a prednost Zadru vraća Juby Johnson tricom za 14-11.

Zadar nastavlja uspješnu seriju i dolazi do najveće prednosti na utakmici 21-11.

Gosti ipak ne dopuštaju Zadranima da se previše razigraju, te se serijom 8-2 vraćaju u igru na 23-19.

Ulazi Toni Prostran i pogađa tri od četiri slobodna bacanja, a prvu četvrtinu zaključuje Tariq Kirksay dvicom za 26-21.

Druga četvrtina 12-15

Padius drugu četvrtinu otvara dvicom i tricom za izjednačenje 26-26, a novom tricom uzvraća Barać za 29-26.

Padius je nezaustavljiv i donosi gostima prvo vodstvo 29-30.

Nekoliko minuta je na semaforu svijetlilo 31-31, a tada Brewer pogađa dva bacanja i Gečevski jedno za vodstvo Zadra 34-31.

Dvice Kirksaya i Štimca, pa trica Chikalkina za izjednačenje 36-36, a poluvrijeme zaključuje Stallworth dvicom za 38-36.

Statistika na poluvremenu 38-36

KK Zadar: Brewer 9, Stallworth 8, Barać 5, Lalić 4, Johnson 3, Macura 3, Prostran 3, Štimac 2, Gečevski 1

Unics Kazan: Kirksay 8 (8 skokova), Padius 7, Sokolov 7, Chikalkin 6, Stanescu 4, Mccullough 2, Savanović 2

Treća četvrtina 20-9

Zadar odlično otvara drugo poluvrijeme serijom 8-0 (dvije dvice Lalić, trica Stallworth, bacanje Juby) i vodi sa 46-36.

Lalić izlazi zbog četvrte osobne. Zadar održava pristojnu razliku +7, 50-43, a domaći trener Petrović 3,38 do kraja treće četvrtine zove timeout.

Koš na koš Štimca i Stanescua za 54-45. Nakon četiri uzastopna slobodna bacanja Gečevskog Zadar prvi put ima +13, 58-45.

Kraj treće četvrtine u kojoj je Zadar limitirao Ruse na samo 9 poena (7 Stanescu, 2 Chikalkin).

Četvrta četvrtina 18-19

Marko Tušek otvara posljednju dionicu igre tricom za 58-48. Unics se mini serijom 4-0 (Forte Savanović) vraća na 8 poena zaostaka, no tada Juby Johnson pogađa izuzetno važnu tricu za +11, 65-54. Barać ulazi u igru umjesto Stllwortha i dvicom vraća Zadru 13 poena prednosti, 67-54.

Najveću prednost domaćima donosi Jure Lalić dvicom uz slobodno bacanje za +14, 70-56.

Savanović pogađa dvije uzastopne dvice za 70-60, no Zadar ne dopušta Rusima da se približe. Štimac dvicom vraća na 72-60, te izlazi uz veliki pljesak Jazina.

Kod gostiju i dalje igra samo Savanović i pogađa slobodna bacanja za 72-62.

Barać pogađa dvicu za povratak na +12 i utakmica je riješena.

Deset sekundi prije kraja trostruka izmjena kod Zadra, u igru ulaze Prostran, Šarlija i Marčinković i upotpunili feštu u Jazinama.

Nakon dvice Stanescua utakmicu je zaključio Pankracije Barać slobodnim bacanjima za konačnih 76-64.