Sportski pregled Zadarsporta
Piše: R. Morović | Objavljeno 2.12.2007 u 18:35.

Rukometaši ostali na vrhu, rukometašice na dnu

RK Zadar Eva - RK Mandarinko Opuzen 30-24

Rukometaši Zadra u desetom su kolu 2.HRL Jug ostvarili devetu pobjedu, te tako ostali na diobi prvoga mjesta sa momčadi Kaštela Adriachem. Zadrani su sinoć u Mocirama, pred oko dvjestotinjak gledatelja, prilično uvjerljivo savladali Mandarinka iz Opuzena rezultatom 30-24. U idućem kolu Zadar gostuje u Metkoviću kod predposljednje momčadi Metković 1963.

Tablicu 2.HRL Jug rukometaša pogledajte ovdje.

ŽRK Zadar - ŽRK Orkan 21-28

Rukometašice Zadra nastavile su sa serijom loših rezultata. Jučer su u Mocirama poražene od Makarske rezultatom 21-28, te tako i dalje ostale prikovane za dno prvenstvene ljestvice 2.HRL Jug sa samo jednim bodom iz deset utakmica. U idućem kolu gostuju u Dugom Ratu kod Orkana.

Tablica 2.HRL Jug rukometašica.

ŽKK Zadar - ŽKK Požega 79:69 (25-13 ; 16-25 ; 15-16 ; 23-15)

Košarkašice Zadra danas su u 5.kolu A-1 lige pobijedile gošće iz Požege rezultatom 79-69, te tako, nakon poraza na otvaranju sezone od Agrama, osvarile četvrtu uzastopnu pobjedu.

Zadranke su odlično otvorile susret u Jazinama i prvu četvrtinu dobile rezultatom 25-13, no Požega u drugoj dionici uzvraća istom mjerom, te se na poluvrijeme odlazi minimalnom prednošću Zadraniki +3, 41-38.

Na otvaranju drugog poluvremena Zadar serijom 13-0 odlazi na visokih +16, 54-38, no gošće se ne predaju i početkom posljednje četvrtine čak dolaze i do vodstva.

Ipak, Zadranke su do kraja susreta pokazale da su bolja i kvalitetnija momčad, te su bodovi zasluženo ostali u Jazinama. Najbolja kod pobjednica bila je Marija Vrsaljko sa 29 poena, Nikpalj je dodala 14, a Ledenko i Grbas po 10.

U sljedećem, šestom, kolu Zadranke gostuju kod Montmontaže.

OK Zadar - OK Zrinski Nuštar (ne igra se)

Odbojkaši Zadra po drugi put ove sezone nisu igrali domaću utakmicu. Nakon što su u prvom kolu 1.B HOL Zadrani bili slobodni zbog odustajanja Čakovca od lige, jučer se na Višnjiku nije pojavila momčad Zrinskog iz Nuštara, te su tako Zadrani uknjižili nova dva boda. U idućem kolu Zadrani gostuju u Dubrovniku.

OK Brod - OK Goran Bibinje 0-3 (20-25 ; 18-25 ; 19-25)

Drugi predstavnik zadarske županije u ovom natjecanju, OK Goran iz Bibinja uvjerljivo je slavio na gostovanju u Slavonskom Brodu rezultatom 0-3. Po setovima je bilo 20-25, 18-25 i 19-25 za Bibinjce koji su idućem kolu slobodni.

Tablicu 1.B HOL odbojkaša možete pogledati ovdje.

ŽOK Marčana - ŽOK Zadar 3-0 (25-15 ; 25-22 ; 26-24)

Odbojkašice Zadra u osmom su kolu 1.B HOL ubilježile peti ovosezonski poraz. Zadranke su u Puli poražene od Marčane rezultatom 3-0 (po setovima 25-15 ; 25-22 ; 26-24).

Tablica 2.HOL odbojkašica.

ŽOK Makarska - OK Donat 3-0

Prvi poraz ove sezone u 2.HOL Jug ubilježile su odbojkašice Donata koje su u Makarskoj poražene 3-1, te tako domaćim igračicama prepustile prvo mjesto na tablici.