Suci: Saša Pukl, Andrej Lovšin, Matej Špendl (svi Slovenija)

KK Zadar: Gečevski 12, Brewer 14, Stallworth 21, Štimac 5, Juby Johnson 2, Lalić 12, Macura 2, Barać 9, Prostran 1, Marčinković, Šarlija
Trener: Aleksandar Petrović

KK Hemofarm Stada: Pavković, Simonović, Joksimović 3, Božović, Marković 4, Savović, Jagodnik 13, Mladenović, Borisov 6, Marshall 7, Trey Johnson 5, Vukosavljević 27
Trener: Miroslav Nikolić

U 12.kolu regionalne NLB lige košarkaši Zadra ostvarili su devetu pobjedu, šestu uzastopnu. Večeras su u Jazinama savladali momčad Hemofarma iz Vršca rezultatom 78-65 u utakmici kojom su dominirali od prve do posljednje minute.

Prva četvrtina 23-20

Poveo je Hemofarm košem Jagodnika 0-2, a nakon dvica Gečevskog i Stallwortha, na 4-4 je izjednačio Marshall. I to je večeras bio posljednji pozitivan rezultat za Hemofarm. Sjajnu večer već u početku utakmice dvjema je tricama najavio Shammel Stallworth, a nakon nove zadarske trice (Gečevski) domaći su odmakli na +7, 19-12. Do kraja prve četvrtine gosti se ipak vraćaju na pristojna tri koša zaostatka (23-20) zahvaljujući tricama Marshalla i Markovića.

Druga četvrtina 23-15

Drugu četvrtinu još jednom tricom otvorio je kapetan Zadra Todor Gečevski, a nakon dvice Vukosavljevića za 26-22, Zadrani, mini serijom 5-0, odlaze na visokih +11, 33-22. Tada, na opće oduševljenje publike u Jazinama, u igru umjesto Brewera ulazi mladi Toni Prostran. Zaista je ugodno bilo čuti i vidjeti oduševljenje zadarskih navijača i pljesak cijele dvorane uz skandiranje "Mi smo Zadrani, Zadar je naš".

Trice su sijevale na sve strane. Za Hemofarm je pogodio Troy Johnson, a za Zadar Barać i Stallworth, nakon čega je Prostran pogodio jedno slobodno bacanje za visokih +13, 42-29. Do kraja poluvremena igra se "koš na koš", a Vukosavljević je bio jedini raspoloženi igrač gostiju. Upravo je njegova dvica zaključila prvo poluvrijeme. Zadar je u svlačionicu otišao s vodstvom 46-35.

Treća četvrtina 20-19

Treću četvrtinu domaći otvaraju kao i drugu. Ovoga puta strijelac iza linije 6,25 bio je Štimac, a za goste je i dalje nastavio igrati samo Vukosavljević. Sam ipak nije mogao, te Zadrani serijom 7-0 (Stallworth 5, Lalić 2) dolaze do najveće prednosti na utakmici, +19, 58-39.

Mogao je Zadar već tada riješiti utakmicu, no gosti se serijom 10-2 vraćaju na podnošljivih 11 poena zaostatka, 60-49. Bio je to jedini period kada je nakratko proradio Jagodnik, a upravo je dobru obranu nad njim trener Petrović nakon utakmice okarakterizirao kao jedan od bitnijih faktora uvjerljive zadarske pobjede.

Do kraja treće četvrtine, slično kao i u prethodnoj, igra se "koš na koš", a u posljednjih deset minuta Zadar ulazi sa 12 poena prednosti, 66-54.

Četvrta četvrtina 12-11

Na početku posljednje četvrtine malu su zabrinutost za Zadrane predstavljale tri promašene trice, dok su s druge strane gosti iz Vršca upravo šutevima za tri poena (Vukosavljević, Borisov) došli na samo -8, 70-62, pet minuta prije kraja.

Ipak, domaći su još jednom pokazali kako završnice, naročito u Jazinama, znaju riješiti u svoju korist. Tricama Stallwortha i Brewera, te dvicom Jubya Johnsona Zadar radi seriju 8-0 i odlazi na nedostižnih +16, 78-62. Konačni rezultat, 78-65, novom je tricom postavio impresivni Vladan Vukosavljević kojemu je to bio 27. poen.

U posljednjoj minuti veselje publike u Jazinama upotpunila je i petorka Prostran-Marčinković-Šarlija-Štimac-Stallworth, a šteta je jedino što su šut za tri poena Marčinkovića i solo akcija Prostrana nisu završili košem. No bit će još prilika za to, a današnjih pet minuta Prostranu sigurno su ohrabrenje i njemu i njegovim mladim suigračima da i dalje daju sve od sebe. Rezultati, kako njihovi, tako i Zadra sigurno neće izostati.

Prvo ime susreta dolazi iz poražene momčadi. To je Vladan Vukosavljević koji je za 34 minute u igri ubacio 27 poena , te imao istu toliku valorizaciju. Ipak, kod Hemofarma jedino je još Jagodnik ubacio dvocifreni broj poena (13), dok su Zadrani bili bitno raspoloženiji.

Stallworth je odigrao svoju najbolju utakmicu pred domaćom publikom ubacivši 21 poen (4/7 za tricu). Brewer je pridodao 14, a Lalić i Gečevski po 12 s tim da kapetanu Zadra treba pribrojiti još i 11 skokova.

Zadrani su ovom pobjedom, te zahvaljujući porazu Zvezde na gostovanju u Domžalama zasjeli na drugo mjesto NLB lige sa istim omjerom kao i Beograđani (9-3), a iza nedostižnog Partizana koji je do sada ubilježio samo jedan poraz.