Marko Žorž i Jure Škifić (Foto: Kosarka.hr) Foto: Kosarka.hr

Suci: Josip Radojković, Tomislav Prpić i Danijel Perčić

KK Dubrovnik: Radić 11, Brkić 9, Rikić, Karač 8, Glavinić 29, Oštrić 6, Kušt, Hajdić 7, Gaurina 3, Lučić 11, Škifić 2, Perić 2
Trener: Darko Kunce

KK Borik Puntamika: Dundov 7, Pijaca 16, Pavić 15, T. Dražović 4, Dević 12, Mrva 13, Čular 8, Jurjević 5, Žorž 14, Pantalon, Đugum
Trener: Ivan Meheš

U 6. kolu A-1 lige košarkaši Borika ostvarili su prvu gostujuću pobjedu. Puntamičani su večeras u "Gospinom Polju" pobijedili momčad Dubrovnika rezultatom 88-94.

Iako je prva četvrtina protekla u blagoj dominaciji domaćina, završila je rezultatom 29-29, a od tada Borik preuzima kontrolu nad igrom i rezultatom i na kraju dolazi do zaslužene pobjede.

Dubrovnik se u posljednjoj četvrtini uspio približiti na 3-4 razlike, no za nešto više domaći večeras nisu imali snage.

Prva četvrtina 29-29

Večer su otvorili raspoloženi šuteri, Mate Mrva i Ivo Pavić s jedne strane, te Antonio Oštrić s druge. Domaći su upravo zahvaljujući dvjema tricama Oštrića poveli 8-5, no Borik je u igri držao sjajni Ivo Pavić sa tri uzastopne trice za 14-14.

Svoju drugu tricu na utakmici uskoro je zabio i Mate Mrva za 17-17, a do kraja četvrtine igralo se uglavnom "koš na koš" sve do reultata 29-29 kojim je i završila prva dionica igre. Ivo Pavić u prvoj je četvrtini ubacio 12 od svojih 15 večerašnjih poena (4 trice).

Konačni rezultat prve četvrtine bio je ujedno i posljednji pozitivni za domaćina, jer će, nakon dvice Ivana Čulara za 29-31, Borik u potpunosti preuzeti kontrolu nad utakmicom i sigurno vodstvo pretvoriti u konačnu pobjedu.

Druga četvrtina 18-25

Prvi put Puntamičani su se odvojili na +6, nakon trice Dundova za 29-35, no domaći pokušavaju ostati u egalu i nakon slobodnih bacanja Brkića zaostaju samo "pola koša", 36-37.

Ipak, Borik je danas imao izuzetno jako oružje, tricu. Marko Žorž novim pogotkom iza linije 6,25 vraća gostima +6, 36-42. Uskoro se budi i Marino Jurjević i Borik zahvaljujući njegovoj mini seriji 5-0 odlazi na devet poena prednosti 38-47.

To kao da se svidilo i Marinu Pijaci, te i on veže pet uzastopnih poena i Puntamičani uskoro imaju visokih +13, 39-52.

Do kraja poluvremena domaći ipak, preko svog ponajboljeg igrača Josipa Glavinića uspjevaju smanjiti razliku, a drugu četvrtinu tricom je zaključio Frano Karač za podnošljivih -7, 47-54.

Treća četvrtina 13-17

Na otvaranju drugog poluvremena Marin Pijaca vraća Boriku +13 (49-62), prvo tricom, a onda i dvicom uz dodatno bacanje. Cijela utakmica kao da je protekla u pokušaju povratka Dubrovčana koji bi se uvijek zaustavaljao na pet do sedam poena razlike.

Tako je bilo i nakon dvice Glavinića za 55-62, no Pijaca i Žorž ubrzo vraćaju +11, 55-66. Na tricu Karača odgovorili su Čular dvicom, a potom i Mrva novom tricom za, po Borik sretnih, +13, 58-71. Nakon dvice Glavinića u posljednju četvrtinu ušlo se rezultatom 60-71 u korist zadarske momčadi.

Četvrta četvrtina 28-23

Serijom od šest uzastopnih slobodnih bacanja domaći su se u 33. minuti uspjeli približiti na samo pet poena zaostatka, 68-73, a uskoro su tricom Hajdića došli i na -4, 73-77. Kada je Glavinić u idućem napadu zabio za 75-77 činilo se kako se Dubrovčanima smiješi veliki preokret, a trener Borika Ivan Meheš sigurno se prisjetio poraza od Zaboka u prošlom kolu.

Tada je, u najboljem mogućem trenutku za Borik, Ivo Pavić zabio svoju petu tricu na utakmici za 75-80. Ipak, bilo bi prejednostavno da Puntamičani još jednom nisu sami sebi zagorčali život, te dopustili domaćima da se ponovno vrate u utakmicu.

Naime, gosti su mini serijom 6-1, naizgled riješili utakmicu i došli do +8, 78-86, dvije minute prije kraja susreta, a nakon slobodnih bacanja Ante Devića imali su i 80-88. No Dubrovčani se ne predaju, te "kopiraju" seriju Borika 6-1 i vraćaju se na samo tri poena zaostatka, 86-89.

Bilo bi nepošteno da Puntamičani izgube još jednu utakmicu na ovakav način, a da se to ne dogodi pobrinuo se Marko Žorž koji je u posljednjoj minuti gađao slobodna bacanja 5/6 i osigurao Boriku zasluženu pobjedu, 88-94.

Statistika

Kod pobjednika imamo čak pet igrača sa dvocifrenim brojem pogodaka: Pijaca 16 (iznenađujuće 5/9 slobodna bacanja), Pavić 15 (5/8 za tricu), Žorž 14 (10 skokova), Mrva 13 (12 skokova) i Dević 12.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Dubrovčanin Josip Glavinić sa 29 poena, no uz njega su dvocifreni kod domaćina bili još samo Lučić i Radić sa po 11 ubačaja.