Piše: R. Morović | Objavljeno 24.11.2007 u 23:08.

Suci: Matej Boltauzer, Andrej Jeršan, Damir Javor (svi Slovenija)

KK Zadar: Gečevski 13, Brewer 13, Stallworth 11, Štimac 18, Stipčevič 6, Johnson 8, Lalić 4, Macura 4, Barać 5, Prostran, Marčinković, Šarlija
Trener: Aleksandar Petrović

KK Vojvodina Srbijagas: Ivanović 14, Duvnjak 1, Golubović 12, Peković, Lekić, Paunić 23, Marković 5, Nemeth 5, Bajić 2, Đorđević 3, Bojović 8, Pavković
Trener: Ivica Mavrenski

U jedanestom kolu regionalne NLB lige košarkaši Zadra ostvarili su osmu pobjedu i tako zadržali treću poziciju na tablici. Zadrani su večeras u Jazinama pobijedili Vojvodinu Srbijagas rezultatom 82-73. Iako je momčad iz Novog Sada rezultatski kontrolirala veći dio utakmice Zadrani su u posljednjih pet minuta, na krilima sjajnog Andreja Štimca, napravili seriju 15-0 i na kraju zasluženo slavili.

Prva četvrtina 21-25

Zadar je, koševima Lalića i Gečevskog poveo 2-0 i 4-2, no gosti se uskoro polako odvajaju na +6, 6-12 i tu će prednost zadržati sve do pred kraj prve četvrtine. Štimac je u posljednjoj minuti pogocima s linije slobodnih bacanja smanjio na 18-20, a prvu dionicu igre zaključio je Goran Bajić dvicom za 18-23 (prethodno je Duvnjak pogodio jedno bacanje).

Druga četvrtina 20-17

Druga četvrtina započinje na sličan način. Gosti prvih nekoliko minuta drže +6, 23-29, no Zadrani tada serijom 7-0 (trica Štimac, dvice Johnson i Macura) prelaze u vodstvo 30-29. Iako se činilo kako bi domaći do kraja poluvremena mogli prelomiti utakmicu Vojvodina uzvraća istom mjerom. Gosti serijom 8-0 (dvica i trica Paunić, trica Nemeth) odlaze na +7, 30-37.

Do kraja četvrtine zadarski kapetan Gečevski i dokapetan Johnson ipak smanjuju razliku i na odmor se odlazi sa minimalnom prednošću Vojvodine 39-40.

Treća četvrtina 22-24

Na početku drugoga dijela ponovila se gotovo ista priča s početka utakmice. Brewer sa linije slobodnih bacanja donosi Zadranima +1, 41-40, a nakon toga gosti preuzimaju kontrolu nad rezultatom i vodstvo će, uz poneko izjednačenje Zadra, zadržati sve do pet minuta prije kraja.

Do sredine treće četvrtine Vojvodina je konstantno imala 2-4 poena prednosti, a Zadrane je u igri držao Shammel Stallworth sa dvije trice kojima je smanjio rezultat na 54-55. Igralo se uglavnom “koš na koš”, a uoči posljednjih deset minuta na semaforu je svijetlilo 63-66 u korist gostujuće momčadi.

Četvrta četvrtina 19-7

Nakon dvice Stallwortha na otvaranju posljednje četvrtine Miloš Bojović je tricom donio Vojvodini +4, 65-69, a usljedili su poeni Baraća i Nemetha za 67-71.

I tada, šest minuta prije kraja, kreće furiozna serija Zadra i potpuni “blackout” momčadi Ivice Mavrenskog. Iz velike zadarske serije 15-0 valja izdvojiti sedam poena najboljeg igrača utakmice Andreja Štimca i ključnu tricu Shammela Stallwortha za vodstvo 74-71.

Ivan Paunić je tek u posljednjim sekundama utakmice postigao počasni koš za Vojvodinu i konačnih 82-73 u korist Zadra.

Statistika

Upravo je Paunić bio prvi strijelac susreta sa 23 poena (10/12 za dvicu) i valorizacijom 29, no gosti su imali tek još dva igrača sa dvocifrenim brojem poena, Ivanović je zabio 14, a Golubović 12. Istvana Nemetha, kojega je trener Petrović prije utakmice najavio kao posebnu opasnost, zadarska je obrana uspješno ukrotila i postigao je samo 5 poena.

Kod pobjednika Andrej Štimac je odigrao najbolju utakmicu do sada u dresu Zadra postigavši 18 poena uz 6 skokova i valorizaciju 25. Standardno dobar bio je svestrani Corey Brewer sa 13 poena, 6 skokova, 8 asistencija i 4 ukradene lopte čime je zaradio valorizaciju 26. Gečevski je zabio 13 poena uz 7 skokova, Stallworth 11 (3/4 za tricu), a Juby Johnson 8 (4/4 za dvicu).

Kompletnu statistiku pogledajte ovdje.

Zadrani već sutra putuju u Izrael gdje ih u utorak očekuje dvoboj 4.kola skupine I ULEB kupa, a u subotu u Jazinama dočekuju momčad Hemofarma.