Umalo preokrenuli -15: KK Šibenik - KK Borik Puntamika 84-81
Piše: R. Morović | Objavljeno 14.11.2007 u 2:23.

Marin Pijaca slobodna je bacanja gađao 8/8, a od toga je čak šest zabio u posljednje dvije minute Foto: H. Bajlo

Košarkaši Borik Puntamike poraženi su u 4.kolu A-1 lige od Šibenika na Baledekinu. U neizvjesnoj završnici domaći su na kraju slavili rezultatom 84-81.

Utakmica je bila u potpunosti izjednačena sve do sredine treće četvrtine kada Šibenik, serijom 9-0 odlazi na +14, 64-50, a u posljednu dionicu igre ulazi sa 11 poena prednosti, 66-55.

Ipak, Borik se na krilima Mate Mrve, Ive Pavića i Marina Pijace vraća u igru i pred sam kraj utakmice dolazi na samo pola koša zaostatka. Tada Tomeljak pogađa dva slobodna bacanja, vraća domaćima +3, a tricu za produžetak u posljednjem je napadu promašio Marin Pijaca.

Prva četvrtina 20-21

Prva četvrtina protekla je u egalu uz blagu dominaciju Puntamičana. Gosti tricom Mrve odlaze na +5, 8-13, no domaći drže priključak i četvrtinu završavaju na -1, 20-21.

Druga četvrtina 21-20

U drugoj četvrtini prvi mali "black out" igrača Borika. Gosti su prvo tricom Pavića došli do četiri poena prednosti, 20-24, a potom dopustili domaćima da serijom 7-0 pređu u vodstvo 27-24. Do kraja poluvremena momčadi su se još nekoliko puta izmjenjivale u vodstvu, no nitko nije stvorio značajniju razliku. Na odmor se otišlo sa 41-41.

Treća četvrtina 25-14

Početkom treće četvrtine nastavila se slična, izjednačena priča s tim da su Šibenčani preuzeli inicijativu i od početka drugoga dijela vodili sa 4-5, u jednom trenutku i sa sedam poena razlike (53-46).

Nakon što je Dević četiri minute prije kraja četvrtine smanjio na 55-50 dolazi do "crne rupe" u igri Puntamičana i domaći serijom 9-0 odlaze na 64-50.

Borik se uoči posljednje dionice igre malo približio, na -11, 66-55, no razlika je to koja će se pokazati nenadoknadivom za hrabre i borbene Puntamičane.

Četvrta četvrtina 18-26

Kada je Ivan Tomeljak pet minuta prije kraja susreta zabio za najviše vodstvo domaćina +15, 76-61 činilo se da je utakmica definitivno riješena, no trener Meheš i njegovi igrači očito nisu tako mislili.

Prvo Pavić (dvije trice) i Mrva vraćaju Borik na -7, 76-69, a u nastavku Marin Pijaca (osam pogodaka u dvije minute, šest iz slobodnih bacanja) sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja dovodi Borik na samo pola koša zaostatka, 82-81.

Ipak, za potpuni preokret nedostajalo je snage ali i vremena. Ivan Tomeljak bio je siguran sa linije slobodnih bacanja i postavio konačnih 84-81. U posljednjem napadu Pijaca je promašio tricu za produžetak, no na tome mu se zaista ne može zamjeriti.

Najbolji kod pobjednika bili su Petar Maleš sa 21 poenom (9/10 za dvicu) i Tomeljak sa 15 ubačaja (3/4 za dvicu, 9/10 slobodna). Luka Petković pridodao je 13, a Luka Drezga 12 poena.

Kod Borik Puntamike najefikasniji Mrva sa 17 (4/4 za dvicu), Pavić sa 16 (4/5 za tricu) i Pijaca sa 13 poena (8/8 slobodna).

Sve rezultate utakmica 4.kola A-1 lige košarkaša, kompletnu statistiku i tablicu pogledajte ovdje.

Borik sada, nakon drugog gostujućeg poraza, ima omjer 2-2, isto kao Dubrava i Kvarner. Svjetlost ima tri pobjede i poraz od Borika, a Šibenik je za sada jedina neporažena momčad A-1 lige.

U subotu (18 sati) u Jazinama gostuje Zabok Ive Ivanova.