Novi porazi kadeta i juniora NK Zadar
Piše: R. Morović | Objavljeno 12.11.2007 u 18:57.

Kadeti i juniori NK Zadar, nakon 7 utakmica posta, pobjede će u idućem kolu tražiti u Sesvetama Foto: ZadarSport

SUDAC: Ivan Vukojević (Zagreb)
Pomoćnici: 1. Vlado Svilokos (Sisak) 2. Vlado Crnolatac (Petrinja)
Delegat: Mladen Žugec (Sveta Nedelja)

NK HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Arežina, Elez, Pajvot (od 73. Matanić), Batarilo, Jurić (od 41. Horvat), Ljubić (od 56. Brtan), Mihaljević (Kap.), Brozović, Miović, Hadžić (od 70. Bituh), Grubišić (od 76. Orešković)
Na klupi: Pilić, Vlašić
Trener: Nikica Miletić

NK ZADAR: Ivić, Sarić, Zanki (od 70. Šimurina), Mušura, Šime Prtenjača (Kap.), Lisica (od 37. Lerga), Zubčić, Titulić (od 49. Brala), Begonja (od 64. Šarić), Vasilj, Torbarina
Na klupi:Perinić, Vidaić, Mandić
Trener: Damir Čačić

Juniori

NK HRVATSKI DRAGOVOLJAC – NK ZADAR 2-1
0-1 Rašo 12., 1-1 Mikulinec 25., 2-1 Jazvić 85.

SUDAC: Vlado Svilokos (Sisak)
Pomoćnici: 1. Stjepan Ivan Vukojević (Zagreb), 2. Vlado Crnolatac (Petrinja)

NK HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Dandić, Orešković (od 63. Jazvić), Pavelić, Lipovac, Bekić, Kešinović, Ilić (od 46. Vlak), Šestić (od 55. Pejić), Žugaj, Mikulinec (Kap.), Tokić (od 87. Borković)
Na klupi: Bošnjak, Crnković, Kolar
Trener: Željko Bogomolec

NK ZADAR: Lerga, Maruna, Ćuković, Jerbić, Kruneš, Tičak (od 69. Buljat), Miletić (od 77. Surač), Pedišić (od 55. Kero), Rašo (Kap.), Gregov, Čačić
Na klupi: Ivković, Perica, Birkić, Prtenjača
Trener: Zoran Erlić

Crni je ovo period za zadarski nogomet. Barem u onom rezultatskom smislu, iako u natjecanju kadeta i juniora to možda i nije najvažnije.

Mladi zadarski nogometaši proteklog su vikenda gostovali u Zagrebu, točnije u Sigetu, a domaćin Hrvatski Dragovoljac ih je kući ispratio sa ukupno četiri pogotka u mreži, po dva na svakoj utakmici.

Kadeti Zadra prvo su se poluvrijeme držali u egalu, no domaći su u drugom dijelu, pogocima Horvata u 57. i Grubišića u 70. minuti, riješili susret u svoju korist, te na kraju zasluženo slavili sa 2-0. Izabranicima trenera Zorana Erlića to je sedma uzastopna utakmica bez pobjede, a u puno boljoj situaciji nisu niti njihovi nešto stariji kolege.

I juniori Zadra su u Sigetu ubilježili poraz, te ni oni slast pobjede nisu okusili već sedam kola (obe selekcije posljednju su pobjedu imale u 8. kolu protiv Zagreba 2-0).

Iako su Zadrani poveli već u 12. minuti pogotkom Marka Raše, domaćima izjednačenje donosi kapetan Mikulinec u 25., a konačnu pobjedu Jazvić pet minuta prije kraja susreta. Konačno, 2-1 u korist Hrvatskog Dragovoljca, a valja napomenuti kako Zadar nije iskoristio jedanaesterac sredinom prvoga poluvremena.

U idućem kolu kadeti i juniori NK Zadar gostuju u Sesvetama.

Tablice 1.HNL kadeta i juniora možete pogledati ovdje.