Poraz u produžetku
Unics - KK Zadar 90-87
Piše: Hrvoje Bajlo | Objavljeno 6.11.2007 u 17:34.

Shammel Stallworth - KK Zadar (foto: Arhiva/h.b.)

U Ruskom Kazanu odigrana je utakmica 1.kola ULEB Cup-a. Zadrani su izgubili nakon produžetaka, a konačan rezultat bio je 90-87.

Rezultat po četvrtinama (22-18, 22-17, 19-21, 15-21, 12-9)

Zadrani su loše krenuli u utakmicu, pa je tako na kraju prve četvrtine rezultat bio 22-18 za domaću momčad. U 7. minuti Zadrani su imali 18:18, no Kazan se budi i dolazi na 32:18 u 13. minuti susreta.

U drugoj četvrtini opet pad igre Zadrana te se na poluvrijeme odlazi sa 44-35 za Unics.

Treća četvrtina donosi potpuno osvježenje kod Zadrana, pa tako Stallworth i Lalić imaju dobar prosjek šuta te se u posljednju četvrtinu ulazi sa 63-56 za Unics.

I onda u posljednjo četvrtini preokret gostiju. U 33. minuti Zadar ima rezultat 71:72. Četiri sekunde prije kraja utakmice Zadrani imaju plus tri razlike, 75:78, a onda Unics tricom izjednačuje susret te se odlazi u produžetke.

U produžecima - prava drama! 58 sekundi prije kraja Zadar ima +3 razlike. Unics tricom izjednačava susret na 78-78.

A onda na scenu stupa McCullogh koji sa svoje polovice sa zvukom sirene pogađa tricu za konačnih Unics - KK Zadar 90-87