Teško izborena pobjeda
Preokret u posljednjoj četvrtini: KK Zadar - KK Zagreb CO 84-77
Piše: R. Morović | Objavljeno 28.10.2007 u 18:26.

Zadrani su, nošeni Tornadom, napravili preokret u posljednjoj četvrtini i na kraju zasluženo slavili Foto: Zadarsport

Zadar, 28. listopada 2007.
Dvorana Jazine
7. kolo NLB Lige
Gledatelja: 2500

KK Zadar – KK Zagreb CO 84-77
(17:22, 22:26, 22:17, 23:21)

Suci: Ilija Belošević, Saša Maričić i Milan Mazić (svi Srbija)

KK Zadar: Lalić 3, Brewer 15, Gečevski 12, Stallworth 16, Johnson 12, Barać 14, Štimac 7, Marčinković, Macura, Stipčević 17, Prostran, Šarlija
Trener: Aleksandar Petrović

KK Zagreb CO: Tomić 12, Vladović 14, Babić, Simon 22, Papac 15, Dundović 10, Kovačević, Garma, Novosel, Vrsaljko 1, Bašljan, Sesar 3
Trener: Danijel Jusup

U 7. kolu regionalne NLB Lige košarkaši Zadra upisali su četvrtu pobjedu. Zadrani su u solidno popunjenim Jazinama, u zaista raritetnom košarkaškom terminu (15.45), savladali momčad Zagreba rezultatom 84-77.

To je, uz posljednjih 6-7 minuta susreta, jedino pozitivno što trener Aleksandar Petrović može izvući iz ove pobjede. S time se nakon susreta složio i kapetan Todor Gečevski rekavši kako su najvažnija dva osvojena boda.

Konačnih 84-77 djeluje prilično sigurno, no to je isključivo plod borbene i hrabre igre Zadrana u posljednjoj četvrtini. Jer od prvog pogotka Tomića za vodstvo Zagreba 0-2, pa sve tamo do 34. minute susreta Zagreb je vodio i kontrolirao utakmicu.

Prva četvrtina 17-22

Sve je za domaće počelo vrlo loše. Pogocima Tomića i tricom Simona Zagreb je poveo 0-7, a nakon timeouta Ace Petrovića Gečevski i Brewer su tricama smanjili na 6-7 i to je najbliže što su se Zadrani primakli gostima sve do spomenute posljednje četvrtine.

Domaći su na -1 (12-13) bili i nekoliko minuta kasnije nakon trica Johnsona i Gečevskog, no zagrepčani su djelovali vrlo sigurno i uskoro ponovili seriju 7-0 s početka susreta, te otišli na 12-20.

Imali su gosti i +9 (13-22), no Lalić i Brewer su ipak pred kraj četvrtine vratili pristojnu razliku -5 (17-22).

Druga četvrtina 22-26

Zagreb je nastavio s dobrom igrom i u drugoj četvrtini, te je svoju prednost dobrom obranom i laganim poenima uskoro povećao na visokih +15 (31-46). Krunoslav Simon je u tom periodu ubacio 10 poena, a bivši kapetan Zadra Jakov Vladović 7. Zadrane je od potpune katastrofe spasio samo Brewer sa dvije dvice i četiri slobodna bacanja (10 poena u 2. četvrtini.)

Gosti su nepotrebnim prekršajima pred kraj poluvremena vratili Zadranima nadu u povratak, a poluvrijeme okončali na "samo" +11 (37-48).

Treća četvrtina 22-17

Već početkom treće četvrtine osjetio se lagan pad u igri Zagreba i nagovještaj zadarskog preokreta, no domaći su još uvijek djelovali prilično dekoncentrirano.

Sredinom 3. četvrtine bilo je 52-56 za goste, a do kraja su se Zadrani tricama Baraća i Stipčevića održali u igri dok su gosti dolazili do vrlo laganih poena. Treća dionica igre završila je rezultatom 61-65 u korist Zageba.

Izgleda da je domaćima trebalo punih pola sata da uhvate kakav takav šuterski ritam kojim bi razbili Zagrebovu zonu, što je na press konferenciji u petak najavio trener Petrović.

Četvrta četvrtina 23-12

Barać i Dundović dvicama su otvorili posljednu četvrtinu za vodstvo Zagreba 63-67, a nakon toga je usljedila velika zadarska serija koja je na koncu vrijedila pobjede.

Domaći su u 14. minuti došli do do prvog vodstva na utakmici 68-67, a potom je Štimac zabio dvicu, pa tricu, a pridružili su mu se i Stipčević i Barać za visoko vodstvo Zadra 79-67 (serija 16-0!!!).

Do kraja utakmice Zagreb je najbliže, pogotkom Vladovića, došao na -6 (80-74), no utakmicu je sjajnom borbenošću i 4 uzatopna poena zapečatio Juby Johnson.

Konačni rezultat 84-77 postavio je Jakov Vladović tricom sa zvukom sirene.

Statistika

Kod Zadra najefikasniji su redom bili Rok Stipčević sa 17 poena, kapetan Gečevski sa 16, Corey Brewer sa 15, te Pankracije Barać sa 14.

Ipak, epitet igrača utakmice mora dobiti sjajni Juby Johnson koji je ubacio 12 poena uz 9 skokova i 3 asistencije, a svojom je borbenošću nosio Zadar u ključnim trenucima susreta i podizao publiku na noge.

Kod Zagreba najvše se istakao prvi strijelac susreta Krunoslav Simon sa 22 poena i 9 skokova, a solidni su bili Papac (15), Vladović (14), te Ante Tomić koji je uz 12 poena imao i 9 skokova.

Kompletnu statistiku sa večerašnje utakmice pogledajte ovdje.

Što su rekli glavni akteri današnjeg susreta saznajte ovdje.

Iduće subote Zadrane očekuje teško gostovanje kod FMP-a, a trener Petrović, kako je i najavio, sigurno će imati mnogo stvari na kojima mora raditi tokom tjedna.