Zebić: "Koštala nas je slaba realizacija"
Piše: R. Morović | Objavljeno 7.10.2007 u 0:58.

Fotografija sa press konferencije. Trener Rijeke Dalić, glasnogovornica HNK Rijeka i Zebić, trener NK Zadar.
(foto: R. Morović) Foto: Zadarsport

Nakon pobjede Rijeke nad Zadrom 2-0, oba su se trenera složila kako su domaći odigrali puno bolje prvo poluvrijeme, dok je Zadar dominirao u drugom, te je Rijeka sretno zadržala sva tri boda.

Trener Rijeke Zlatko Dalić:

"Nakon ovako teške utakmice najvažnije je da smo uzeli sva tri boda. Drugo poluvrijeme smo odigrali jako slabo i otkad sam ja trener Rijeke to je najslabije poluvrijeme koje smo odigrali. Igra nam je pala ali najvažnije je da smo dobili utakmicu unatoč slaboj igri.
Htjeli smo tri boda što smo na kraju i ostvarili i sad mirno čekamo hrvatski derbi da vidimo možemo li se dodatno primaknuti Dinamu.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta dobro s naše strane, dali smo dva gola, ali sam vrlo razočaran odnosom i pristupom igri u drugom dijelu.
Zadar je pokazao kvalitetu, imao puno šansi, a mi smo imali i dosta sreće. Ali sreća prati hrabre.
Sad nam slijedi pauza. Htjeli smo se malo odlijepiti od konkurenata i u tome smo i uspjeli.
Moramo još dosta raditi, ima grešaka ali što je tu je. Dobili smo utakmicu i to je najvažnije."

Trener Zadra Dalibor Zebić:

"Prije svega bih čestitao Rijeci na zasluženoj pobjedi. Zabili su dva gola, a zato se nogomet i igra. U prvom poluvremenu smo ušli s previše respekta prema Rijeci, imali smo premalo povjerenja u vlastite snage i igrali smo bez potrebne čvrstine.
Kod prvog gola je možda obrana mogla malo bolje reagirati, možda je i golman mogao, ali nemam zamjerke, Subašić je sve ostalo izvrsno obranio.
Greške su neminovne, a mi smo danas nažalost napravili tu jednu.
Ovaj drugi gol je bio pravi eurogol sa 30 metara, nije se moglo ništa i ostaje nam žal za našim propuštenim prilikama.
Tek drugo poluvrijeme, kada smo se oslobodili i počeli igrati bez grča, pokazli smo da nismo nezasluženo na 3. mjestu.
Imali smo nekoliko stopostotnih prilika, no Žilić je danas izvanredno branio i lopta jednostavno nije htjela u gol.
Zadovoljan sam što nismo razočarali, odigrali smo dobro ali bodovi se računaju, a s ovakvom realizacijom nismo mogli više.

Pokazali smo drugo poluvrijeme da znamo, da možemo, ali eto, falio nam je taj gol da još više uvedemo nervozu u redove Rijeke. Gol je visio u zraku ali nismo uspjeli.
Župan je nedostajao jer je on jedan od naših najboljih igrača ali ne smije nam to biti opravdanje.
Baturina je odigrao jednu dobru utakmicu, imao je dvije stopostotne šanse ali nažalost nije zabio i eto, što je tu je.
Sad imamo 15 dana da se dobro pripremimo jer nam slijede Hajduk i Dinamo.
Nadam se da ćemo u idućim utakmicama, pošto imamo tešku seriju, popraviti ovu našu neefikasnost. Ako zadržimo ovakav nivo igre kakav je bio danas u drugom poluvremenu neće biti straha za Zadar."

Branič Zadra Naum Batkoski:

"Prvo poluvrijeme smo primili taj gol iz jedine njihove šanse, a drugi gol je bio stvarno neobranjiv sa nekih 30 metara. Oni su iskoristili svoje šanse, a mi nismo i to nas je koštalo.
Zaslužili smo više, ali to je nogomet, lopta nije htjela u gol i to je tako.
Kod prvoga gola je bilo malo zabune hoće li Puljić na loptu ili Subašić, no to se sve događa u djeliću sekunde. Greške se događaju.
Sigurno da nam je falio Župan koji je u odličnoj formi i nadamo se da će se vratiti što prije.
Moramo nastaviti igrati kako smo odigrali danas drugo poluvrijeme i ako tako nastavimo siguran sam da će doći i rezultati."

Branič Zadra Ante Puljić:

"U prvom poluvremenu smo primili smo taj gol koji je više nesretna okolnost.
Mislio da će je Subašić uhvatiti u ruke pa je došlo do malog nesporazuma ali bolje da se to dogodilo sada nego kasnije.
Drugo poluvrijeme smo odigrali puno bolje gdje smo pokazali da smo zasluženo na trećem mjestu.
Nažalost, promašili smo previše prilika, a da smo zabili bar jedan gol od svih tih šansi možda smo mogli i do boda u završnici.
Župan je sigurno nedostajao, naročito u realizaciji, jer je on vrhunski igrač koji može uvijek zabiti gol.
U Splitu ćemo dokazati da smo zasluženo na vrhu ljestvice i ja se nadam da ćemo dobiti."