Katastrofa Zadra u Podgorici
Piše: Kosarka.hr | Objavljeno 6.10.2007 u 21:00.

Zadrani su nakon pobjede nad Cibonom samouvjereno došli u goste Budućnosti. No, nakon dvije dobre dobre četvrtine uslijedio je neobjašnjiv pad i u obrani i u napadu. Budućnost je igrala briljantno i konačnih 100:73 je potpuno zasluženo otišlo na njihovu stranu.

Bolje su domaćini otvorili utakmicu, poveli su od samog početka, a agresivnom igrom prednost su u prvim minutama samo povećavali. Zadar se nije dobro snašao u presingu Budućnosti i vrlo su brzo domaćini povećali svoju prednost na 16:6. Dobra stvar kod Zadrana je bio raspoloženi Gečevski, dok je otežavajuću okolnost sam napravio nepažljivi Brewer sa četiri osobne već u prvih pet minuta igre. Vidjeli smo odlično izdanje mlade podgoričke momčadi koja se nije dala impresionirati igrački kvalitetnijim Zadrom. Vodstvo domaćina 28:22 na kraju prve četvrtine je to i pokazalo.

Na početku druge četvrtine su Zadrani ipak malo stisnuli gas i smanjili zasotatak na četiri razlike. Raspucao se Rok Stipčević ali previše propusna obrana koji su Podgoričani uništavali koševima pod obručem nije dozvoljavala Zadru da dodje do potpunog egala. Sjajni Stipčević pak za to nije mario, te je nadoknadio Gečevskog koji je odmarao na klupi veći dio druge četvrtine. Svojim ulascima pod koš u maniri Marka Popovića je zadavao podosta problema obrani domaće momčadi. No, olako primljena dva koša na kraju četvrtine umanjila su dobar dojam koji su Zadrani ostavili protiv inspiriranog domaćina. Na poluvrijeme se otišlo sa prednošću Budućnosti od 50:45.

Loše je treća četvrtine počela za Zadar, agresivno su u obrani igrali domaćini. Nisu se acini momci snašli uopće. Agresivnoj obrani su igrači Budućnosti dodali i nekoliko uspješnih koševa i to je bila prevaga prvih pet minuta igre kojom su domaćini ponovno došli do devet razlike 60:51. Zadranima je stao do tada jako dobar šut (60 posto za dva), a agonija je nastavljena tricom Popovića za dotad najveću prednost Podgoričana od 15 razlike (67:52). Zadar je u osam minuta treće četvrtine uspio zabiti samo sedam koševa, a zadarsku snagu je jedino osjetila stolica koju je Brewer bijesno slomio nakon iskljućujuće osobne pogreške. Predaja lopti u napadu, katastrofalna obrana, potpuna bezidejnost i sjajna Budućnost su bile značajke treće četvrtine. Sjajnom igrom Budućnost je napravila seriju 27-8 i ušla u zadnju četvrtinu sa potpuno zasluženim vodstvom 77:54.

Ništa bolje nije počela ni zadnja četvrtina, igrači Budućnosti su nastavili nizati sjajne šuteve, a Zadrani su izgledali slomljeno. Bas ništa nije išlo Zadru, a Budućnost je u drugom poluvremenu izgledala kao sa drugog planeta. Zabijali su Podgoričani trice i dvice kao na treningu, dok su indisponirani Zadrani samo gledali vlastiti potop. Rezultat 94:65 tri minute do kraja utakmice je govorio više nego riječi o neshvatljivom padu Zadra u zadnje dvije četvrtine. Utakmica je završila rezultatom 100:73.

Kod Zadra su najbolji strijelci bili: Stipčević sa 17 i Gečevski sa 15 koševa. U Budućnosti su najbolji bili Gordić sa 15 i Maraš sa 13 koševa.

Poz. Ime kluba Uta. Pob. Por. K+ K- Raz. Bod.