Piše: R. Morović | Objavljeno 22.9.2007 u 19:47.

Teren: dobar

SLAVEN BELUPO - ZADAR 4-2 (poluvrijeme 4-1)

SUDAC: Domagoj Vučkov (Rijeka)
Pomoćnici: 1. Armando Lušetić (Cerovlje) 2. Damir Volf (Rijeka)

STRIJELCI: 0-1 Župan (7.), 1-1 Radeljić (15.), 2-1 Poljak (22.pen.), 3-1 Poldrugač (30.), 4-1 Vrućina (32.), 4-2 Terkeš (75.pen.)

ŽUTI KARTONI: Jurić (16.- simulacija) i Radeljić (33.-oštar start) (Slaven Belupo); Rožić (18.-oštar start), Batkoski (68.-oštar start) i Elez (77.-nesportsko ponašanje) (Zadar)

IGRAČ UTAKMICE: Stjepan Poljak (Slaven Belupo)
NAJBORBENIJI IGRAČ: Dalibor Poldrugač (Slaven Belupo)

ZADAR (3-1-5-1): Ježina - Batkoski, Rožić, Puljić - Milin - Balašković, Surać (kap.), Tomasov (od 60. Bilaver), Župan (od 66. Barturina), Elez – Terkeš (od 75. Mitrović)
Trener: Dalibor Zebić

SLAVEN BELUPO (4-4-2): Iveša – Šiklić (od 40. Delić), Kristić, Radeljić, Poldrugač - Čaval, Sopić, Poljak, Jurić (od 86. Jajalo) – Vrućina (od 86. Posavec), Kresinger

Prijenos uživo.

1. minuta - Utakmica je počela.

4. minuta - Početno ispitivanje snaga.

7. minuta - GOOOL!!! Zadar vodi 1-0
Nakon neuspješnog napada Slaven Belupa, Marin Tomasov je povukao brzu kontru, dodao do Župana koji je sa 12 metara iskosa s desne strane dobro pucao i pogodio za vodstvo Zadra 1-0

15. minuta - Slaven Belupo - Zadar 1-1
Slaven Belupo je nakon gostujućeg gola počeo pritiskati. Zadar se dobro branio 6-7 minuta i držao domaće izvan svog šesnaesterca, no nije dugo izdržao.
Nakon kornera Stjepana Poljaka, Radeljić je dobro skočio i sa nekih 3-4 metra glavom poentirao za 1-1.

Žuti kartoni Jurić (Slaven Belupo-simulacija) i Rožić (Zadar-prekršaj)

22. minuta - Slaven Belupo - Zadar 2-1
Vrućina je ušao u kazneni prostor Zadra, prošao Batkoskog koji ga je srušio, a sudac Domagoj Vučkov iz Rijeke je bez razmišljanja pokazao na bijelu točku.
Siguran izvođač za 2-1 bio je Stjepan Poljak.

28.-29. minuta - Igra se otvoreno i lijepo uz laganu inicijativu domaćih. Nakon kornera Poljaka Poldrugač je pucao iz okreta, a mladi vratar Ježina dobrom intervencijom odbio u korner.
Poljak je ponovno izvođač kornera, glavom puca Kristić, a lopta završava u trećem uzastopnom korneru.

30. minuta - Slaven Belupo - Zadar 3-1
Još jedan korner je izveo Poljak, ovog puta na drugu stativu gdje se sjajno snašao Dalibor Poldrugač i iz voleja pogodio za 3-1.

32. minuta - Slaven Belupo vodi 4-1. Strijelac je Čaval na asistenciju Vrućine.

-Zamjena kod domaćih. Umjesto ozljeđenog Šiklića ušao je Mateas Delić. Trener Zadra Zebić je na zagrijavanje poslao Matu Baturinu.

45. - Kraj prvog poluvremena. Slaven Belupo - Zadar 4-1

46. minuta - Počelo drugo poluvrijeme.

50. minuta - Zadar je bolje započeo drugo poluvrijeme, dok se Slaven Belupo malo povukao.
Poljak je pokušao iz slobodnjaka sa velike udaljenosti, siguran je Ježina.

-Pomoćnom sucu Damiru Volfu ispala zastavica iz ruke - jednominutni prekid.
I dalje se igra lijep nogomet iako s manje konkretnih prilika.

67. minuta - Dvije zamjene kod Zadra. Bilaver umjesto Tomasova i Baturina umjesto Župana.

69. Žuti karton za Batkoskog.

70. minuta - Opasan pokušaj Čavala iz voleja završio je pokraj lijeve vratnice zadarskoga gola.

75. minuta - Zadar je smanjio na 4-2.
Surać je dobro prošao po desnoj strani, oštro ubacio u kazneni prostor gdje je Željko Sopić nespretno loptu dodirnuo rukom, a sudac je opravdano dosudio najstrožu kaznu.
Siguran izvođač bio je Terkeš kojemu je to šesti pogodak ove sezone.
Odmah nakon pogotka, Terkeš je izašao, a umjesto njega je ušao Ante Mitrović.

5 minuta do kraja utakmice. Zadrani se i dalje bore.

- Utakmica se umrtvila. Igra se sudačka nadoknada.

KRAJ. Zadar je izgubio u Koprivnici 4-2.

Novica Erlić, direktor kluba, u ekskluzivnom razgovoru za ZadarSport kazao nam je:

Direktor NK Zadar, Novica Erlić

"Prvo poluvrijeme smo, unatoč vodstvu odigrali jako loše. Jedini pojedinac koji se malo istakao bio je Dragan Župan. Drugo poluvrijeme bilo je puno bolje, a da smo odigrali prvo poluvrijeme kao drugo, utakmica bi sigurno imala drugačiji ishod. Neoprpstivo je što smo primili čak tri gola iz prekida. Što se tiče Ježine, on je branio odlično, nije kriv niti za jedan gol. Ipak se osjetio hendikep neigranja Parmakovića. Idemo dalje te u subotu očekujemo pobjedu protiv Varteksa"