Piše: R. Morović | Objavljeno 16.9.2007 u 16:09.

MVP turnira Pankracije Barać Foto: Kosarka.hr

Finale prijateljskog košarkaškog turnira

Zadar: Prostran, Marčinković, Stipčević 3, Barač 17, Johnson 9, Filipović, Gečevski 10, Šarlija, Macura 8, Štimac 2, Brewer 17, Stallworth 15.
Trener: Aleksandar Petrović

Široki: Bubalo 5, Louis 3, Bulić, Štermberger 19, Perinčić, Tomas, Dijan 17, Župić 2, Šola 7, Špralja 17, Šušak, Bošnjak.
Trener: Tihomir Bujan

Košarkaši Zadra osvojili su turnir koji se protekla dva dana održavao u Splitu.
Nakon što su u polufinalu savladali sarajevsku Bosnu, Zadrani su jučer u finalu bili bolji do Širokog rezultatom 81-69.

Prvih desetak minuta proteklo je u ravnopravnoj igri «koš na koš», a četvrtina je završila vodstvom Širokog 16-15.
Serijom 8-0 na startu druge četvrtine igrači Tihomira Bujana povećavaju prednost na 24-15, no Zadrani su se vrlo brzo vratili u igru.
Nakon izjednačujućeg pogotka Brewera za 27-27, četiri minute prije poluvremena, Zadrani su zaigrali puno čvršće i u kratkom vremenu napravili veliku seriju 18-0 za miran odlazak na odmor sa vodstvom 45-27.

U drugom poluvremenu Široki se u nekoliko navrata približio Zadru na manje od 10 pogodaka razlike, no više od toga nisu mogli.
Zadar je zasluženo pobijedio i osvojio turnir, a najboljim igračem turnira proglašen je Pankracije Barać.

Najefikasniji u finalu bili su upravo Barać sa 17 poena isto koliko i Brewer, dok je Stallworth dodao 15.
Kod Širokog najbolji je bio bivši igrač Zadra Štemberger sa 19 ubačaja, a Zadrani Špralja i Dijan postigli su po 17 s tim da je ovaj posljednji imao 83% šuta za dva (5/6), jednu pogođenu tricu iz isto toliko pokušaja, a slobodna bacanja 4/5 uz još 13 skokova.

Kompletnu statistiku sa finalne utakmice pogledajte ovdje.

U utakmici za treće mjesto Split je tricom Sirišćevića u posljednjoj sekundi svladao Bosnu 73-72.