Pomoćnici: 1. Dalibor Conjar (Osijek), 2. Darko Novoselnik (Belišće)
Četvrti sudac: Denis Rajković (Slavonski Brod)
Delegat Udruge Prve HNL: Ivan Bunjevac (Požega)

STRIJELCI: 0-1 Terkeš (20.), 0-2 Župan (30. pen.)

ŽUTI KARTONI: Elez (47.), Parmaković (67.)

ZADAR (3-4-2-1): Subašić - Batkoski, Parmaković, Puljić - Balašković, Milin (od 66. Bilaver), Surać, Elez - Tomasov, Župan (od 78. Ćustić) - Terkeš (od 87. Mišlov)
Trener: Dalibor Zebić

CIBALIA (4-4-2): Burcsa - Radas (od 55. Grgić), Studenović (od 46. Zore, Mešić, Medvid - Kerić, Husić, Maroslavac (od 46. Andičević), Bagarić - Vuka, Dodik
Trener: Srećko Lušić

Zadar je u Vinkovcima pobijedio Cibaliu sa 2-0 pogocima Terkeša u 20. i Župana u 30. iz jedanaesterca.
Live prijenos + chat na portalu Zadarsport.com!

Od 10 utakmica ovih momčadi u 1.HNL u Vinkovcima samo je jednom pobijedila Cibalia, Zadar je slavio 4 puta, a 5 je puta završilo nerješeno.

Ravnopravna igra u prvih nekoliko minuta, klasično ispitivanje protivnika, a nakon 7-8 minuta laganu dominaciju preuzima Cibalia.

U 10. minuti prva ozbiljnija prilika za domaće. Slobodni udarac Radasa sa ruba šesnaesterca završava preko grede.

18.-19. minuta; dvije velike prilike za Cibaliu. Prvo Vuka, oči u oči sa Subašićem, promašuje cijeli gol, a zatim Dodik, na dodavanje Bagarića, puca loše - Subašić brani.

20. minuta GOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! ŽELIMIR TERKEŠ...
Župan s desne strane ulazi u šesnaesterac, centrira za Terkeša a ovaj zabija svoj peti ovosezonski zgoditak za vodstvo Zadra 1-0.
Terkeš je prvi strijelac 1.HNL!!!

25.minuta - Tomasov je odlično, iskosa s lijeve strane, ušao u šesnaesterac, no njegov je udarac obrana Cibalie odbila u korner. Nakon kornera - ništa.

30. minuta ZADAR VODI 2-0!!! Terkeš je iskosa s lijeve strane ušao u šesnaesterac, srušio ga je Maroslavac, a sudac Ljubičić bez dvojbe pokazao na bijelu točku. Kako se Tekeš nakon tog kontakta našao na zemlji, te mu se ukazivala pomoć, odgovornost je preuzeo Župan.
Burcsa je pogodio stranu, no Župan je pucao odlično u donji desni kut za 2-0.

Kraj prvog poluvremena. Zadar u Vinkovcima vodi 2-0 !!!

Ivan Elez odigrao je vrlo dobrih 90 minuta

Drugo poluvrijeme

46. Dvije zamjene izvršio je trener Cibalie Srećko Lušić. Umjesto Maroslavca ušao je Andričević, a umjesto Studenovića Ante Zore.

47. Žuti karton Ivan Elez.

47. Andričević dodaje kraću okomicu za Dodika, koji sa 12 metara odlično puca iz okreta, no Danijel Subašić fenomenalno brani.

55. Posljednja zamjena u redovima Cibalie. Ivan Grgić ušao je u igru umjesto Marka Radasa.

Domaći su preuzeli inicijativu na terenu. Prvo u 52. dobro kombiniraju Dodik i Kerić, no neuspješno, a isti je ishod imala i akcija Bagarića i Vuke u 55. minuti.

Pet velikih prilika za Cibaliu u 2. poluvremenu, no sve su promašili.
Posljednja u 61. minuti. Dodik je glavom, sa jedanaest metara, prebacio istračalog Subašića, lopta je išla prema praznoj mreži, no dotrčao je Puljić i odbio u korner.

67. Žuti karton Ninoslavu Parmakoviću zbog prekršaja nakon jedne kontre Cibalie.

79. minuta - Cibalia i dalje ima inicijativu (7 kornera). Ante Puljić ponovno najborbeniji igrač na terenu, Subašić vrlo siguran. Puljić je dva puta spasio praznu mrežu.

Zadar zatvorio utakmicu. Sudačka nadoknada 2 minute.

Posljednji pokušaj Zadra. Udarac Tomasova obrana domaćih odbija u korner. Nakon kornera Surać puca preko gola.

Ekskluzivno: detaljna analiza Zebića za čitatelje Zadarsport.com portala!