Zebić: "Moramo još puno raditi"
Piše: R.Morović | Objavljeno 4.8.2007 u 23:23.

Kalinić:"Neobjašnjiv pad u završnici" Foto: H.Bajlo

Izjave aktera nakon prvenstvene utakmice 3.kola Prve HNL Zadar - Šibenik 2-2.

Trener Šibenika Ivica Kalinić: "Prvo se poluvrijeme utakmica lomila, Zadar je imao malu inicijativu. Utakmica nije bila loša za gledanje.
Drugo smo poluvrijeme fantastično otvorili. Imali smo 2-0 i još par izglednih situacija za gol i onda je na kraju uslijedio "horor".
Ne mogu objasniti što se dogodilo u glavama mojih momaka, zašto su se povukli, zašto su onako reagirali kod primljenih golova, zašto nisu bolje regairali u 4-5 kontri koje smo stvorili.
Nogomet je takav da kad ne zabijete vam se vrati, a nama se vratilo na najgori mogući način, u posljednjoj minuti susreta. Greške se događaju, momci su pošteno odradili posao i nemam im što zamjeriti.
Mlada smo ekipa i trebamo uložiti još puno rada, strpljenja, krvi, znoja i suza da bi postigli željeni rezultat.
Bod u gostima je uvijek dobar iako smo danas imali sva tri u rukama. Nažalost ispustili smo ih u sudačkoj nadoknadi.
Ulazak Zeca sam planirano za drugo poluvrijeme i to se pokazalo kao dobar potez.
Iduće kolo igramo protiv Slaven Belupa koji je odlična ekipa i biti će nam jako teško, no dat ćemo sve od sebe."

Zebić:"Ostaje nam glavobolja do idućeg tjedna"
Trener Zadra Dalibor Zebić: "Ova utakmica zadaje glavobolje i meni i gospodinu Kaliniću. Njemu za posljednjih 20 minuta u kojima su primili 2 gola, a meni za prvih 70 u kojima smo se loše postavili na terenu i igrali bez potrebne borbenosti.
Ako se ne možemo nametnuti Šibeniku na našem terenu očito imamo veliki problem.
Sada je najvažnije da se dobro spremimo za iduću utakmicu protiv Intera.
Računa se da smo osvojili bod ali ja u glavi ovo pamtim kao poraz.
Do vodstva 2-0 mi smo imali samo dvije šanse, a Šibenik je potpuno zasluženo vodio.
Moramo napredovati jer je ovo što smo danas pokazali bilo ispod svake razine.
Ulaskom Suraća smo dobili na sigurnosti, a mladi igrači morat će još puno raditi jer je prva liga ipak puno zahtjevnija nego što su mislili. Nismo djelovali kao momčad, a neigranje Baturine i Eleza nije opravdanje. I publika je reaglirala zvižducima jer nismo bili borbeni i to moramo popraviti.
Morat ćemo odigrat jednu trening utakmicu i nekoga dobiti bar 1-0."

Terkeš:"Čestitam suigračima"
Igrač utakmice Želimir Terkeš: "Nismo uspjeli dobiti ovu utakmicu koja nam je bila vrlo važna.
Bila je teška utakmica i teški uvjeti za igru. Čestitam momcima što smo se vratili.
Ovo je prvi put otkad sam ja u Zadru da smo se vratili sa negativnog rezultata 0-2 ali mislim da gosti moraju biti zadovoljniji ovim rezultatom.
Lopta mi je došla, šutirao sam, imao sam sreće i ušla je."