VK Zadar optimistično u nastavak sezone
Piše: R.Morović | Objavljeno 31.7.2007 u 14:39.

Uskoro se očekuje i dolazak Samira Baraća Foto: ZadarSport

Prošlotjednim pobjedama protiv Kvarnera iz Opatije i CPK-a iz Crikvenice vaterpolisti Zadra završili su prvi dio sezone 2. HVL Sjever na drugom mjestu, upravo iza Kvarnera.
Zadrani, što je u više navrata naglasio i trener Goran Jovančević, mogu žaliti za propuštenim prilikama u Osijeku protiv Krune, te u Rijeci protiv Jadrana iz Kostrene kada su na kraju treće četvrtine imali pozitivan rezultat, a na kraju se u Zadar vratili s nula bodova.

Nakon početne domaće pobjede protiv Brodograditelja iz Betine (9-7) u momčadi je zavladao optimizam koji je, međutim, vrlo brzo splasnuo već idućeg vikenda.
Zadrani su na gostovanju u Osijeku nakon tri četvrtine imali vodstvo 7-5, da bi u posljednjoj dionici igre primili čak sedam pogodaka i na kraju izgubili 12-11.
Gotovo identična priča ponovila se i tjedan dana kasnije, kada su Zadrani gostovali u Rijeci protiv Jadrana iz Kostrene. Nakon tri četvrtine rezultat je bio 10-9 u korist Zadra, a posljednju četvrtinu domaći su vaterpolisti dobili sa čak 5-1 za konačnih 14-11 u korist Jadrana.
U trećem uzastopnom gostovanju, u Zagrebu protiv Dinama, zadarski vaterpolisti ipak nisu dopustili iznenađenje. Mladu zagrebačku momčad dobili su rezultatom 13-9 i tako ostavili tračak nade da se dobrim igrama u narednim utakmicama mogu vratiti u vrh prvenstvene tablice.
Prošle subote na bazenu Kolovare odigrao se pravi derbi u kojem su Zadrani odigrali najbolju utakmicu sezone i pobijedili favoriziranu momčad Kvarnera pogotkom Bratića u posljednjoj minuti za 8-7.
Tom su pobjedom zadarski vaterpolisti došli na drugo mjesto na tablici koje su potvrdili dan kasnije uvjerljivom pobjedom protiv Crikvenice 16-10.

U drugom dijelu sezone Zadar bi trebao dobiti i najveće pojačanje, hrvatskog reprezentativca i svjetskog prvaka Samira Baraća, a kada se točno očekuje njegov dolazak znat će se idućih dana.

Gledatelja na bazenu Kolovare u prve tri domaće utakmice nije bilo puno, ukupno manje od 400, a tome je doprinijelo i slabo medijsko praćenje vaterpola u Zadru.
Ovim putem portal ZadarSport.com zahvaljuje se prijateljima iz Kostrene, Osijeka i Zagreba bez kojih ne bi uspjeli pratiti sve utakmice VK Zadar, posebice one gostujuće.

Ukupno je Zadar odigrao 6 utakmica, uz jedno slobodno kolo. Četiri su puta Zadrani slavili, a dva puta izgubili i to oba puta na gostovanjima.
Nakon Kvarnera, Zadar ima najbolju gol razliku (+9) sa 68 postignutih i 59 primljenih pogodaka.
Najbolji igrač i strijelac je Marko Bratić sa 25 pogodaka, a slijede ga Franičević, Španja i kapetan Gatara.

Statistika VK Zadar 1952 nakon prvog dijela prvenstva 2.HVL:

Pozicija na tablici: 2.
Utakmice: odigrano 6 ; pobjeda 4 ; nerješenih 0 ; poraza 2 ; bodova 8 ; gol razlika 68-59
Kod kuće: odigrano 3 ; pobjeda 3 ; nerješenih 0 ; poraza 0 ; bodova 6 ; gol razlika 33-24
U gostima: odigrano 3 ; pobjeda 1 ; nerješenih 0 ; poraza 2 ; bodova 2 ; gol razlika 35-35
Najveća pobjeda: 7.kolo Zadar-CPK 16-10
Najveći poraz: 4.kolo Jadran Kostrena-Zadar 14-11