Piše: R.Morović | Objavljeno 30.7.2007 u 6:59.

Suci: Dragan Štampalija i Boris Juras (Šibenik)

Zadar: Vlajić, Čatlak, Šoša Jukić, Batur, Čurković, Kajmak (1), Španja (4), Stipanov, Gatara(3), Šarić, Marčinković (1), Bratić (5), Klarica, Franičević (2)
Trener: Goran Jovančević

CPK: Glavurtić, Vretovski, Brozičević, Maček (1), Sokolić (1), Gržičić (1), B.Car (5), Stilinović, Vrlić (2), Stojanović, Šmitran, Zubčić, D.Car, S.Car
Trener: Krešimir Zubčić

Vaterpolisti Zadra u sinoćnjem su dvoboju 7.kola druge HVL Sjever deklasirali CPK iz Crikvenice rezultatom 16-10 i time najavili ozbiljnu kandidaturu za borbu za prvo mjesto na tablici.
Gosti su bez svog najboljeg igrača izdržali samo prvu četvrtinu, dok je u drugoj Zadar napravio seriju 5-0 i već tada riješio pitanje pobjednika.

Zadrani bolje otvaraju utakmicu, te pogocima Andrije Španje nakon samo nekoliko minuta dolaze u vodstvo 2-0. Prednost domaćih, međutim, ne traje dugo, te gosti do kraja pve četvrtine dolaze do izjednačenja i na prvi mali odmor odlaze zadovoljni rezultatom 2-2.

Na početku druge četvrtine Bratić zabija za 3-2 vodstvo domaćina, a već u idućem napadu crikveničani poravnavaju na 3-3, no to će biti sve od njih za večeras.
Zadarski vaterpolisti predvođeni raspoloženim Španjom i Bratićem rade seriju 5-0, te već u ovoj fazi susreta rješavaju pitanje pobjednika.
Prvo Španja zabija za 4-3, a ubzo nakon toga isti je igrač izborio i peterac kojeg je sigurno realizirao Marko Bratić.
Bratić je strijelac i za 6-3 iz jedne kontre nakon izgubljene lopte gostujuće momčadi, a do velike prednosti od 8-3 Zadar dovode Kajmak i Franičević.
Trideset sekundi prije poluvremena CPK ipak smanjuje na 8-4 i tim se rezultatom odlazi na veliki odmor.

Bratić i Španja ne posustaju ni u nastavku susreta. Prvo Marko Bratić odmah na početku 3. četvrtine povisuje rezultata na 9-4, da bi nakon pogotka Crikvenice zabio i za 10-5.
Za 11-5 zabija mladi Petar Marčinković, a ubrzo se budi i Španja koji zabija za 12-6, konačni rezultat na kraju treće četvrtine.

Posljednja dionica igre protekla je slično kao i ostale. Nakon pogotka CPK-a iz peterca za 12-7, domaći ponovno rade mini seriju 3-0, te pogocima Franičevića i dva put Boruta Gatare dolaze do 15-7. Izuzetno je atraktivan bio pogodak Andre Franičevića iz okreta koji je izmamio pljesak malobrojne zadarske publike.

Do kraja utakmice trener domaćina Goran Jovančević dao je priliku mlađim igračima što je naišlo na oduševljenje gledatelja, a konačan rezultat utakmice bio je 16-10 u korist Zadra.

Nakon utakmice zadarski je trener bio vrlo zadovoljan rezultatima postignutim ovaj vikend: " Ovo je jako važna pobjeda za nas, posebno kada joj se pridoda ova jučerašnja. Iako je Crikvenica nastupila bez svog najboljeg igrača što nam je malo olakšalo posao, utakmica nije bila lagana. Prelomili smo je u drugoj četvrtini kada smo sa 3-3 došli na 8-3, što je bilo jako važno da izbjegnemo neizvjesnu završnicu kakvu smo imali jučer."

Nakon ove dvije pobjede zadranima sada ostaje još veći žal za propuštenim prilikama protiv Kostrene i Osijeka: " Da smo dobili te dvije utakmice sada smo mogli imati 6 pobjeda i biti na prvom mjestu na tablici, no idemo dalje, još je sve otvoreno. Idući tjedan igramo protiv Osijeka kod kuće. Naravno, idemo na pobjedu kao i u svim utakmicama, pogotovo domaćim, a ovom bi prilikom pozvao i gledatelje da dođu u što većem broju podržati našu momčad" - izjavio je Jovančević za zadarsport.com.