Šime Fantela i Igor Marenić svjetski prvaci!
Piše: H. Bajlo | Objavljeno 29.7.2007 u 22:52.

Fantela i Marenić novi su svjetski prvaci! Foto: 470.fr

Najbolji hrvatski jedriličari, Šime Fantela i Igor Marenić (Sv. Krševan), osvojili su naslov svjetskih prvaka u kategoriji do 21 godine, na Svjetskom juniorskom prvenstvu (klasa 470) u bugarskom Bourgasu.
Zadarskom dvojcu, Mareniću i Fanteli, ovo treći naslov svjetskih juniorskih prvaka, odnosno osma juniorska medalja sa europskih i svjetskih prvenstava.

2002. godine prvi put su osvojili zlato, tri godine kasnije ponovno su ponovili isti uspjeh te osvojili zlato.

U seniorskoj konkurenciji, na SP-u 2006. bili su peti, a na ovogodišnjem SP-u, šesti.

Također valja napomenuti kako su na SP-u u Bugarskoj nastupile ukupno 82 posade, a u današnjem plovu Fantela i Marenić bili su vrlo dobri, peti.