Težak poraz Zadrana na gostovanju kod Dinama
Piše: Zadarsport.com | Objavljeno 28.7.2007 u 22:03.

Dinamovci su prijetili sa svih strana... Foto: Index.hr, Zadarsport.com

Drugo kolo T-com 1. HNL
Stadion Maksimir
Gledatelja: 12 000

Dinamo - Zadar 5:1 (poluvrijeme: 3:0)

Sudac: Domagoj Ljubičić (Osijek). ; Pomoćnici: Željko Novosel (Vrbovec), Željko Perak (Karlovac)

Četvrti sudac: Ante Vučemilović (Osijek)

Delegat Udruge Prve HNL: Željko Mihalj (Velika Mlaka)

Kontrolor suđenja: Željko Bacinger

Žuti karton: Elez (Zadar)

Igrač utakmice: Sammir (Dinamo)

DINAMO: Koch, Mikić, Schildenfeld, Carlos, Čale (od 46. Chago ), Vukojević, Pokrivač, Sammir, (od 59. Guela), Mandžukić, L. Modrić, (od 69. Buljat), Šokota
Trener: Branko Ivanković

ZADAR: Subašić, J. Modrić (od 46. Parmaković), Batkoski, Rožić, Balašković, Milin (od 78. Čustić), Župan, D. Tadić, Elez, Baturina, Terkeš (od 71. Štefančić)
Trener: Dalibor Zebić

Zadar je danas odigrao tešku utakmicu protiv aktualnog prvaka države. Dinamo kao favorit, nije imao većih poteškoća protiv nove, mlade ekipe Zadra koja je dala sve od sebe, no bolje jednostavno nije moglo te je Dinamo odnio sva tri boda, iako smo se potajno nadali mogućem iznenađenju Zadra koji je odigrao vrlo dobro u prvoj utakmici protiv Hajduka.

Također valja napomenuti kako je Daniel Subašić opet bio prvo ime Zadrana sa nekoliko odličnih intervencija kojima je spasio svoju momčad od veće katastrofe.

Konačan rezultat, Dinamo : Zadari 5-1. Počasni pogodak za Zadrane postigao je novi-stari igrač Zadra, Hrvoje Ćustić u sudačkoj nadoknadi.

Luka Modrić, kapetan Dinama, potekao je iz Zadarske škole nogometa...

Tijek utakmice:
6' Dvije prilike za Dinamo na samom početku utakmice. Prvo Mandžukič i Sammir kombiniraju, no situaciju uspješno čisti zadarska obrana, a zatim na asistenciju Sammira iz kornera Šokota šalje loptu preko gola.

7' Šokota dodaje do Sammira koji dobro puca, međutim njegov udarac Subašić odbija u korner, kao i udarac Vukojevića glavom nedugo zatim.

10' Gordon Schildenfeld glavom s 11 metara Dinamo vodi 1:0

12' Dinamo vodi 2:0, Modrić prolazi po lijevoj strani, dodaje do Šokote, Subašić brani prvi udarac, ali ne i drugi.

16' Udarac Sammira s ruba šesnaesterca, no udarac je slab i neprecizan.

19' Vukojević okušava udarac sa dvadesetak metara, no Subašić je siguran.

21' Sammir prodriblao Batkoskog i bez problema svladao Subašića za 3-0.

22' Raspoloženi Sammir dobro dodaje do Šokote koji je sam pred Subašićem, no Zadrov ga vratar izvrsno čita i brani.

29' Konfuzna faza utakmice, bez puno prilika sa dosta pogrešnih dodavanja.

32' Raspoloženi Mario Mandžukič dobro dodaje do Pokrivača, no ovaj puca pored gola Danijela Subašića.

37' Prva prilika Zadrana nakon jednog naizgled bezOpasnog ubačaja Dinamova obrana ne odbija loptu no vratar Koch odbija u korner.

39' Modrić efektno prebacuje dvojicu gostujućih igrača, Sammir mu je vraća bez da padne na pod, no Dinamova desetka ne pogađa okvir gola.

44' Sammir sa 12 metara puca, Subašić dobro brani nogom.

POLUVRIJEME

46' Ušao je Chago umjesto Čale. U Zadru Parmaković umjesto Modrića.

54' Prva prilika za Zadrane u drugom dijelu. Korner, no Mandžukić čisti.

57' Elez dobiva žuti karton radi nepropisnog uklizavanja.59' Izlazi Sammir, a u igri je Franck Manga Guela.

66' Modrić je dodao precizno za Mikića koji s desne strane ubacuje za Mandžukića koji zabija škaricama za 4-0.

71' Zadar mijenja. Igru je napustio Terkeš,a ušao Štefančić.

76' Guela je po lijevoj strani pretrčao 30 metara, prešao nekoliko Zadrskih igrača, ubacio u sredinu, gdje Šokota koljenom spušta loptu Buljatu, no Zadrani u zadnji tren čiste.

79' Posljednja Izmjena Zadrana, Milin-Čustić

83' Nova prilika za Dinamo, s lijeve je strane ubacio je Vukojević, no Mandžukić loptu šalje glavom pored gola.

85' Zadar se trudi, pokušava postići počasni pogodak, ubacio je Baturina, no Štefančić šalje loptu glavom preko Kochevog gola.

89' Mikić probija po desnom boku, no njegov udarac ne gađa Subašićevu mrežu.

90' Mikić prolazi dvojicu Zadrana, dodaje za Vukojevića koji pogađa za Dinamo : Zadar 5-0.

90' Hrvoje Ćustić postiže počasni pogodak za Zadar.