Kobna 3. četvrtina odvela Zadar u visoki poraz

Prva utakmica finala doigravanja Prvenstva Hrvatske

Cibona - Zadar 111-97 (27-24; 19-28; 37-20; 28-25)
Suci:Srđan Dožai, Sreten Radović i Siniša Herceg

Cibona: Wright(20), Warren(24), Kus(15), Krasić(6), Andrić(14), Bader, Žuža, Tomas(4), Rozić(4), Mance(5), Vrbanc, Wisniewski(9)
trener: Dražen Anzulović

Zadar: Vladović(8), Stipčević(12), Barać, Johnson(13), Filipović, Gečevski(12), Čolak(19), Lalić(11), Đugum, Perinčić, English(22), Oršulić
trener: Aleksandar Petrović

Cibona je, lakše nego očekivano svladala Zadar i povela 1-0 u finalu doigravanja prvenstva Hrvatske.
Nakon prvog poluvremena, koje je proteklo u egalu, na početku drugog Zadar dolazi do prednosti od 11 poena. Samo nekoliko minuta kasnije uslijedio je potpuni pad zadarske igre čemu su pridonijeli i suci dosudivši dvije tehničke pogreške u manje od jedne minute.
Veliku je prednost Cibona bez problema zadržala do kraja utakmice za konačnih 111-97.

Aco Petrović počinje s petorkom Gečevski, Johnson, Čolak, English i Vladović, dok Anzulović s druge strane odgovara sa Kusom, Krasićem, Wisniewskim, Andrićem i Warrenom.
Prvih nekoliko minuta protječe dosta nervozno sa puno promašaja, no vrlo brzo igrači ulaze u ritam i počinje igra koš na koš.
Prvi koš u finalu pogađa English za 2-0 vodstvo Zadra i najavljuje svoju dobru večer.
Kod Cibone prvih 5 minuta igraju samo Kus i Warren koji drže rezultat u egalu.
Raspoloženi Juby Johnson pogađa prvu tricu finalne serije, no nijedna momčad se ne uspijeva odvojiti na više od 2 poena prednosti.
Zanimljiva situacija četiri minute prije kraja prve četvrtine. Wisniewskom istječe 5 sekundi za izvođenje lopte iz auta, te na vrlo nesportski način pogađa Gečevskoga u leđa nakon čega Lalić radi prekršaj. Wisniewski pogađa oba bacanja za 17-16 vodstvo Cibone.
I dalje se igra koš na koš, te nijedna momčad ne uspijeva napraviti značajniju razliku.
Tek u samoj završnici, Cibona pogotkom Warrena dolazi do prve prednosti od četiri koša
25-21. Zadar četvrtinu završava na –3 (27-24).

Na početku druge četvrtine nastavlja se slika iz prve. Igra se koš na koš, mirne ruke u napadu, vrlo slabe obrane.
Tako je bilo sve do pred kraj poluvremena kada Zadar radi seriju 8-0, te dolazi do vodstva
50-42. Druga četvrtina završava koševima Kusa sa linije slobodnih bacanja za 46-52.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Zadar koji preko vrlo raspoloženog Čolaka dolazi do najveće prednosti u utakmici, +11 (48-59).
Tada dolazi do neobjašnjivog pada u zadarskoj igri.
Cibona prvo, ponajviše zahvaljujući Warrenu, ekspresno dolazi do 61-61 da bi nakon timeouta Zadra nastavili seriju sve do rezultata 69-63.
Zadrani se preko Stipčevića i Vladovića pokušavaju vratiti u igru, te serijom 5-0 dolaze na samo –1, no to je bilo sve što su zadarski košarkaši večeras mogli.
Kreće velika serija Cibone koja u 6-7 minuta uspijeva doći sa –11 na +11 koševa razlike.
U tome joj pripomažu i suci koji, prvo Gečevskom, a potom i treneru Petroviću dosuđuju tehničke pogreške, te zbog naknadnog protestiranja čak i isključuju trenera Zadra.
Cibona četvrinu završava prednošću od +12, 83-71.
Posljednji pokušaj povratka zadrani su imali sredinom posljednje četvrtine, kada je Čolak tricom smanjio na –7 , no već u idućem napadu također tricom uzvraća Warren za 94-84.
Tornado i dalje navija, te se zadrani pokušavaju još jednom vratiti u utakmicu.
Koševima Englisha i Čolaka Zadar dolazi na samo 6 poena zaostatka, pet minuta prije kraja.
Nakon toga raspoloženi Wright vraća razliku na +8, da bi Gečevski ulio posljednju nadu u povratak slobodnim bacanjima za 96-90.
To je zaista bilo sve od zadarske momčadi za danas. Cibona mirno privodi utakmicu kraju, te u posljednjoj minuti prvim poenima Tomasa dolazi do najveće prednosti 111-95.
Utakmicu okončava Juby Johnson pogotkom za konačnih 111-97 u korist Cibone.

Zadar je tako propustio priliku da već u prvom susretu prebaci prednost domaćeg terena u svoju korist.
Druga utakmica finala doigravanja igra se utorak u Jazinama.